У Львові з'явилося місце, де рятують кажанів із західних областей України
У Домівці врятованих тварин допомагатимуть летючим мишам не лише зі Львівщини, а й з інших областей заходу України
Про це повідомив керівник Домівки врятованих тварин, зоозахисник Орест Залипський, передає "Еспресо.Захід".
У Домівці зʼявилась "Печера"
У Домівці врятованих тварин у Львові з’явилася "Печера" – місце, де рятують кажанів із західних областей України. Кажани, до речі, занесені до Червоної книги України.
"Ми гордо можемо сказати, що у Львові є місце, де рятують кажанів з цілої західної України, оскільки попадають вони до нас і з іншим міст", – йдеться у повідомленні.
Як зазначав керівник Домівки, цього року у притулку дуже активно йде робота з кажанами, були десятки виїздів, де спеціалісти прихистку допомогли тваринам. За його словами, 144 кажани повернули у природу. Однак є ті, які потрапили у Домівку нещодавно, коли їх вже не можна повертати у природу. Відтак 164 кажани залишаться у притулку до весни.
Читайте також: Міжнародна ніч кажанів: чому летючі миші потребують захисту
Орест Залипський додав, що працівники Домівки пройшли навчання в Ukrainian Bat Rehabilitation Center і вони кваліфіковано можуть надати допомогу рукокрилим.
"Якщо ви зустрілись за такими тваринами які потребують допомоги, телефон нашого центру: 0730000075", – закликають у притулку.
Цікаві факти про кажанів
Існує понад 1 400 видів кажанів, що робить їх другим за чисельністю загоном ссавців після гризунів.
Кажани неймовірно різноманітні, їхні види пристосовані до різних дієт і середовищ існування. Деякі харчуються комахами, інші – фруктами, нектаром або навіть кров’ю.
Кажани відіграють вирішальну роль у контролі популяцій комах, що допомагає зменшити поширення хвороб і пошкодження врожаю.
Вони також є важливими запилювачами та розповсюджувачами насіння, що сприяє здоров’ю екосистем, особливо в тропічних регіонах.
- На початку листопада у Львові з-під вікна квартири зоозахисники витягнули майже 50 кажанів.
- Актуальне
- Важливе