Імовірними співучасниками у справі Гринкевичів є два львівські підприємства зі спільним директором, – ЗМІ
У справі львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича і членів його сім'ї встановлено особи "посередників", які допомагали укладати структурам з орбіти Гринкевичів контракти із силовими органами і проводити кошти
Про це повідомляє проєкт журналістських розслідувань "СтопКор" із посиланням на свої джерела у правоохоронних органах, передає "Еспресо.Захід".
Головними співучасниками можуть бути посадові особи львівських підприємств ПП "УП Ренесанс" і ПВТП "Акрополіс", які, ймовірно, вступили в змову з Гринкевичами, стверджують автори розслідування.
"Про це свідчать як дані джерел "СтопКору" у правоохоронних органах, так і окремі деталі постачання товарів для МО, ДСНС і Нацгвардії, що стали відомі після аналізу отриманих редакцією документів", – пише видання.
За його інформацією, правоохоронці виявили, що у 2022–2023 роках службові особи двох вказаних компаній за попередньою змовою з Ігорем Гринкевичем та його сином Романом Гринкевичем, які контролюють групу підприємств – "Трейд Лайнс Рітейл", "Будівельна компанія "Сітіград", "Перспектива "Місто Буд" і "Будівельний альянс "Монтажпроєкт", – завищили ціни на бронежилети, захисні шоломи, рюкзаки, розгрузки, одноразовий посуд та іншу продукцію, яку постачали військовим частинам.
Сума за договорами перевищує 1 млрд грн. Представники "УП Ренесанс" і "Акрополіс" у підсумку отримали кошти з бюджету.
"У подальшому ці гроші були перераховані на рахунки підприємств, ФОП і фізичних осіб, які їм підконтрольні, нібито для придбання будівельних матеріалів, товарів, послуг, а також у якості надання фінансової допомоги. Дані операції мають ознаки фіктивності, а кошти, схоже, були використані ділками для забезпечення власних потреб, індивідуального збагачення й умисного заподіяння шкоди економічній безпеці України. Лише задокументовані збитки від "схеми" продажу товарів оборонного призначення за завищеною вартістю становлять понад 65 млн грн", – пише "СтопКор".
Видання зазначає, що керівниками й підписантами "Акрополісу" є Євген Джура й Андрій Панечко, останній також є й директором ПП "УП Ренесанс".
Фото: СтопКор
"Окрім того, за даними наших джерел, організовувати "родинну схему" Андрію Панечку, ймовірно, допомагали сини Володимир Панечко й Микола Панечко, а також його помічник Андрій Прохоровський", – йдеться в матеріалі.
"СтопКор" отримав від своїх джерел окремі договори й цінові пропозиції, укладені "Акрополісом". Також автори проаналізували спосіб життя й майно Джури, Панечка і Прохоровського і стверждують, що всі вони разом із сім'ями володіють дорогими новими автомобілями й нерухомістю. Прохоровський є фігурантом кримінального провадження, у якому стверджують, що він, імовірно, організував у 2022 році протиправну схему імпорту і продажу в Україні шоломів і бронежилетів неналежної якості за завищеною вартістю, які надалі доправили Міністерству оборони України.
Панечко-старший також є фігурантом справи про зловживання впливом і розкрадання бюджетних коштів компанією "Акрополіс" за контрактами з Міноборони, пише "СтопКор".
Фото: СтопКор
"Варто додати, що, за даними джерел у Державній прикордонній службі, з початку 2022-го до 2024 року Володимир Панечко неодноразово виїжджав за межі України (Швейцарія, Італія – Рим і Мілан – і ОАЕ) автомобілями Audi RS-5, Volkswagen Artion і BMW-7 як водій благодійної організації, що нібито здійснює автомобільні перевезення. Тож постає питання: чи дійсно Панечко-молодший займався волонтерством, чи це суто прикриття для можливості безперешкодно залишити територію країни й уникнути відповідальності? Особливо в контексті викритої правоохоронцями "схеми", – пишуть автори.
Що відомо про справу бізнесмена Гринкевича
Львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали працівники ДБР за спробу дати хабар в $500 тис. одному із керівників Бюро. Річ у тім, що компанії, зареєстровані на членів сім'ї Гринкевича, підозрюють в махінаціях з закупівлями для Міністерства оборони на 1,5 мільярда гривень.
Згодом стало відомо, що пов’язані з Гринкевичем компанії постачали Міноборони бронежилети й шоломи за завищеними цінами.
Варто відзначити, що голова Львівської ОВА відмежувався від імовірних протиправних дій бізнесмена.
Заступник міністра оборони України Віталій Половенко у вівторок, 9 січня, повідомив, що міністерство розірве договори з компаніями, які пов'язані з Гринкевичами: їх підозрюють в махінаціях з закупівлями на 1,5 мільярда гривень. Також цього дня львівська обласна рада розірвала меморандум з благодійним фондом Гринкевича.
Нещодавно у сім’ї Гринкевичів вперше відреагували на корупційний скандал.
Крім того, 11 січня стало відомо, що суд арештував майно і рахунки компаній бізнесмена Гринкевича. Правоохоронці також отримали висновки експертів, які встановили, що вся поставлена продукція компаніями Гринкевича на потреби МОУ у 2023 році, не відповідає якісним характеристикам та неможлива для використання військовослужбовцями ЗСУ.
АРМА знайшло в Гринкевичів та їхнього оточення елітні авто, нерухомість і зброю. За інформацією відомства, Ігор Гринкевич та його спільники обвинувачуються у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
"60% бюджетних коштів, які підконтрольні фігуранту юрособи отримували від Міноборони, виводились на користь інших афілійованих компаній (найчастіше здійснювались операції щодо надання або повернення фінансової допомоги). Підприємства проводили ризикові (безтоварні) фінансові операції. Решта 40% коштів – для забезпечення виконання державних контрактів – переказувались на рахунки турецьких виробників одягу у Турецькій Республіці", – зазначили в АРМА.
Згодом Печерський суд оприлюднив подробиці затримання бізнесмена Гринкевича, а в ДБР розповіли, на якому етапі перебуває справа.
17 січня Державне бюро розслідувань оголосило підозру членам злочинної організації під керівництвом львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, які завдали збитків державі на майже мільярд гривень
ДБР оголосило у розшук Романа Гринкевича. Він є одним із п’яти підозрюваних у кримінальному провадженні про закупівлі одягу для Збройних сил. Трьом іншим підозрюваним у Печерському районному суді Києва обрали запобіжний захід.
22 січня Державне бюро розслідувань затримало в Одесі Романа Гринкевича - одного з підозрюваних у справі про закупівлю неякісного військового одягу для потреб ЗСУ. Пізніше Печерський районний суд Києва відправив його під варту на 2 місяці із можливістю застави у 500 млн грн.
У ДБР розповіли, що Роман Гринкевич був в Одесі без мобільного зв'язку, щоб його не вистежили.
"Остаточне рішення буде за судом": донька Гринкевича відреагувала на корупційний скандал.
Адвокати Романа Гринкевича подали апеляцію на ухвалу суду про запобіжний захід.
25 січня апеляцію щодо арешту бізнесена Ігоря Гринкевича відклали на місяць.
Згодом у рослідуванні Громадському йшлося, що дружина Гринкевича, аби захистити квартири в Києві та Львові від арешту, передала їх під заставу. Такою ж схемою наче скористалася і Соня Морозюк.
12 лютого у ДБР озвучили подробиці справи Гринкевичів і розповіли, яке майно арештували.
13 лютого ДБР повідомило, що отримало ухвалу на арешт трьох квартир та земельної ділянки екснаречної Романа Гринкевича Морозюк.
Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду
- Актуальне
- Важливе