День праведної Анни за новим календарем: історія свята та традиції
Віряни за новим календарем 9 грудня відзначають День праведної Анни. Свято встановлене на згадку про непорочне зачаття Анною дочки Марії – матері Ісуса Христа
Історія Дня святої Анни
Праведна Анна, одна з найбільш шанованих святих у християнстві, була дочкою священника. Вийшла заміж за багатого і побожного Йоакима, з яким жила у Назареті. Довгий час у подружжя не було дітей. Після численних молитов і довгих років життя без дітей з'явився ангел, що пророкував чудесне зачаття і народження Діви Марії, через котру буде благословенний увесь світ.
В Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію. Щасливий для них день сповнення Божої обітниці настав 8 вересня. Праведне подружжя тримало на руках дитя, яким обдарував їх Господь після довголітнього чекання. Була це Марія, Мати Ісуса Христа.
"На більшості ікон, присвячених Зачаттю, Пресвята Діва топче голову змія. Унизу ікони, обабіч, Йоаким і Анна зображаються зазвичай із піднятими вгору й молитовно складеними руками, очі їх також спрямовані ввись і споглядають Божу Матір, Яка ніби витає у повітрі з розпростертими долонями. Під Її стопами – куля, оповита змієм (означає диявола, який прагне підкорити своїй владі всесвіт). Є й інші образи, на яких свята Анна тримає на лівій руці Діву в дитячому віці. На обличчі її – особливе благоговіння", – розповідають священнослужителі.
Початок церковного святкування Зачаття Богородиці з точністю визначити важко через недостатність письмових пам'яток. Але можна вважати, що воно почалося із древніх часів.
У день Св. Анни жінки звертаються до святої Праведної Анни – як до захисниці та покровительці. Особливо шанований День святої Анни вагітними та матерями: Святу просять про легкі пологи, народження здорової дитини та достатню кількість молока.
Також свята Праведна Анна є заступницею і помічницею в багатьох жіночих справах, і тому вважається, що не можна в цей день займатися вишиванням, прибиранням, пранням, шиттям та іншими значними справами, а також брудною роботою.
Звичаї і традиції на день праведної Анни
День святої Анни припадає на період Різдвяного посту, і в цей час жінкам бажано витримувати особливо суворий піст.
У цей час наші пращури звертали увагу на прикмети. Якщо на деревах з’являвся рясний іній — це віщувало хороший урожай. Дивились також, як сніг лежить біля огорожі: якщо впритул — літо чекали погане, а якщо з просвітом — врожайне. По погоді на Анну передбачали, якими будуть новорічні свята: якщо в цей день ясно — то і під Новий рік вигляне сонце.
На Анну вагітні повинні були постити (в інші дні вагітних від поста звільняли), уникати будь-яких сварок і не потрапляти на очі калікам і хворим людям
- Актуальне
- Важливе