Сталі міста в умовах змін клімату: які ідеї запропонували на Екуменічному соціальному тижні
Найкращі можливості для боротьби з повенями, на думку експертів, мають міста з лісовими масивами, відкритими водоймами, ділянками з різнотрав’ям та лісовими зонами.
Учора, 6 жовтня, у Львові у межах Екуменічного соціального тижня експерти обмірковували, яку роль відіграє природа у міському просторі, які є інструменти адаптації міського простору до наслідків кліматичної зміни та як змінюється клімат та погодні умови в місті. В умовах кліматичних змін сталий розвиток міст можливий і потрібний, переконані експерти, передає "Еспресо.Захід".
Упродовж останніх років, як зауважив еколог, кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Анатолій Смалійчук, у підходах до зелених насаджень у міському просторі відбулась зміна парадигми від підкорення та управління природою до збереження та використання її властивостей для адаптації до змін клімату. Багато важить й таке метеорологічне явище як тепловий острів, коли через діяльність людини температура у містах вища, ніж у навколишніх сільських місцевостях. Серед його наслідків – і паводки.
"Блага, які ми отримуємо від екосистем, отримали назву "екосистемні послуги". Якщо говорити про реакцію на зміни клімату, то існують два основні шляхи: запобігання та адаптація. Екосистемний підхід з адаптації до кліматичних змін включає стале управління та використання, збереження та відновлення екосистем", - зазначив Анатолій Смалійчук.
Читайте також: "Співпрацювати без ревнощів": кардинал Майкл Черні запропонував ідеї та ідеали для України у сфері міграції
На думку еколога Миколи Рябика, найкращі можливості для боротьби з повенями мають міста з лісовими масивами, міста з відкритими водоймами, ділянками з різнотрав’ям та лісовими зонами.
"У Львові вже є певні приклади адаптації простору з таким екосистемним підходом. Хоча перед науковцями та перед громадським сектором є ще багато роботи щодо пояснення основних принципів екосистемних підходів", - додав кандидат географічних наук.
Для міст важливо приймати природоорієнтовані рішення. Серед ідей, які запропонував Микола Рябик, - зелені фасади, створення пергол для природного затінення, різнотрав’я замість викошених газонів, сховища вод, інтегровані у дизайни парків, облаштування водно-болотних об’єктів тощо.
- Нагадаємо, 14-й Екуменічний соціальний тиждень у Львові цього року присвячений сталому розвитку суспільства.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе