"Співпрацювати без ревнощів": кардинал Майкл Черні запропонував ідеї та ідеали для України у сфері міграції
Один із найближчих співробітників Папи Франциска у Львові розповів про міграцію у світлі вчення Папи.
Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини, Ватикан. Кардинал виступив з темою "Міграція, інклюзивність та братерство: ідеї та ідеали для України", яка відбувається у рамках 14-го Екуменічного соціального тижня (ЕСТ), передає "Еспресо.Захід".
Розпочався форум з однойменної міжнародної конференції за участі топ-спікерів ЕСТу – кардинала Майкла Черні, Дафіни Ґерчевої, Йохана де Таверніра. Модерував захід д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ.
Екологія є новим пунктом стурбованості в католицькій Церкві. Та шкода, яку люди завдали Землі, є просто небаченою, і кращі уми Церкви роздумують, як її зменшити.
"Цілі сталого розвитку мають бути досягнуті до 2030 року. Люди, планета, процвітання, мир, партнерство – це 5 напрямів цілей сталого розвитку. Релігійні актори й учасники відіграють важливу роль в об’єднальному процесі, впроваджують зміни на спільне благо і сталий розвиток. Ми живемо в часи складних змін, і амбіції країн сильно підірвані через пандемію. Пандемія вийшла за рамки просто медичної кризи і стала багатовимірною кризою, яка збільшує нерівність. Через пандемію те, що розділяло людей, тільки виросло. Найбільш вразливі члени суспільства почувалися в неймовірно важких умовах під час пандемії. Уряд України докладає "колективні зусилля" для подолання кризи. Українцям потрібно разом підходити до вирішення цих питань. Соціальна цінність і відчуття колективної відповідальності потрібні як ніколи", – переконана Дафіна Ґерчева, постійна представниця Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.
Кардинал Майкл Черні виступив з темою "Міграція, інклюзивність та братерство: ідеї та ідеали для України".
"Основним спікером нашого форуму є кардинал Майкл Черні, один із найближчих співробітників Папи Франциска. Він допомагає Папі проводити реформи в Католицькій Церкві, є радником з соціальних питань для Папи Франциска. Його присутність показує, що Україна важлива для Святого Престолу. Своєю присутністю кардинал також хоче підтримати те, що роблять церкви, суспільство в Україні для сталого розвитку, хоче заохотити нас робити так, щоб наш розвиток був більш сталим", – розповів "Еспресо.Захід" д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.
Тези кардинала Майкла Черні для українців
Оскільки великі зміни не стаються за столами чи в офісах, а здійснюються за допомогою конкретних жестів і дій, соціальне вчення Церкви завжди розглядало суспільну реальність з практичного боку і вказувало конкретні орієнтири для вирішення цих питань та гармонійного співіснування у суспільстві.
Новітнє навчання Папи Франциска накреслює основні теми цілісного розвитку людини та пропонує реальні інструменти:
1) для збереження "видобутку" чи "збирання" пам'яті про минуле, не викидаючи її як застарілу;
2) для сприяння діалогу в умовах сьогоднішніх викликів як привілейований підхід або підхід вибору, навіть якщо сторони давно у конфлікті;
3) для спільного планування майбутнього, де спільний означає всіх зацікавлених сторін, а не тільки так званих "важливих";
4) для ініціювання процесів примирення в дусі святого Франциска: "Зроби мене каналом твого миру. Там, де є ненависть, дозволь мені принести твою любов" тощо;
5) для захисту скарбів національної та культурної різноманітності, а також природної краси та ресурсів, довірених майбутнім поколінням.
Основний внесок, наданий проводом Понтифіка до нашої сьогоднішньої теми, полягає в тому, щоб навчити нас співпрацювати без ревнощів, без будь-яких розладів чи поділів, щоб побудувати братнє суспільство, де ніхто не виключений. Збагачені різноманітністю дарів кожної людини, ми можемо з’єднати нашу спільноту мостами, а не роз’єднувати мурами, де "ми можемо перетворити кордони на привілейоване місце зустрічі та де широке "ми" стане дійсністю.
Пророчий голос Франциска у світлі Божого Слова проявляє у Fratelli tutti ту тривогу, яка хвилює сьогодні усе людство, але яка має нагоду стати можливістю не лише для релігійних спільнот, а й для всього суспільства. Запрошення зрозуміти актуальність братерства та його конкретні наслідки для побудови кращого світу – це заклик до кожного відновити сміливість і далекоглядність та активно спричинитись до поширення парадигми братерства, натхненної словами Христа: "Не називаю вас рабами, але друзями".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе