Сонячне затемнення й інші цікавинки: що можна побачити на небі цього літа
Вже за декілька днів (10 червня) в Україні можна буде спостерігати за сонячним затемненням. Воно почнеться о 13:26:07 за київським часом і триватиме близько півтори години.
У Львові затемнення буде видно лише на 5 відсотків, але видовище цікаве і варте уваги.
Про це у коментарі для Еспресо.Захід розповіла Любов Янків-Вітковська, голова Львівського астрономічного товариства, доцент "Львівської політехніки".
"Аби побачити хоча б цих 5 відсотків затемнення - потрібно підготуватись. Треба мати темні окуляри або фільтри чи затемнені скельця. Без окулярів дивитись на явище небезпечно, бо можна пошкодити рогівку ока. Це не так багато, як би, можливо, хотілося шанувальникам астрономічних видовищ, але все одно цікаво", - каже науковиця.
Для поціновувачів, які хочуть побачити сонячне затемнення у всій красі, можна скористатись відповідними науковими сайтами - NASA чи Європейської космічної агенції. Вони ведуть повний огляд затемнення сонця.
Також на сторінці Львівського астрономічного товариства є мапа, що демонструє - де і в якій частині України чи інших країн видно це затемнення.
Науковці кажуть, що такі астрономічні явища відбувають щороку і в них не потрібно вкладати якийсь негативний зміст.
"Взагалі рідкісними вважаються місячні затемнення - так створена наша сонячна система.
Ще одне цікаве явище, яке можна буде спостерігати - метеорні потоки у серпні. За годину можна побачити 100 метеорів. Такі метеорні потоки відбуваються щомісяця, їх у народі називають "зорепадами". Спеціальне обладнання для цього не потрібне, але перед цим раджу прочитати - що це за зорепад. Цікаво, бо можна побачити, як метеори стають болідами, коли вони згоряють в атмосфері.
Фото: 5tv.ua.
Найбільш потужні метеоритні потоки - персеїди. Щохвилини падає "зоря". Насправді це - не зовсім зоря, а рештки кометної речовини, які потрапляють в атмосферу землі, спалюються і світяться".
Вітковська каже, що такі цікаві явища стимулюють людей дивитись на зоряне небо. І додає - що дуже часто навіть не професіонал може відкрити комету чи зірку. Її називають на честь відкривача.
"Більшість комет, так склалось, відкривають аматори, бо науковці займаються глобальними питаннями. Для цього треба мати звичайний телескоп і знати, де шукати, адже комети мають, як правило, свої орбіти, або ж дороги".
Наступного разу сонячне затемнення жителі Землі побачать вже через 18 років, а саме 21 червня 2039 року.
Довідково. Кільцеве сонячне затемнення відбудеться 10 червня . Його буде видно в Північній півкулі: в Україні, Канаді та Гренландії. Відбувається, коли Місяць розташовується між Сонцем і Землею і в такий спосіб перериває потік сонячного світла.
Персеїди - один з найпотужніших метеоритних потоків. Цей потік можна спостерігати щороку з 23 липня до 22 серпня. В Україні Персеїди можна буде спостерігати на всій території країни. Щоб побачити максимальну кількість метеорів, потрібно дивитися на північний схід, орієнтуючись на сузір'я Кассіопеї.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе