"Слуга" з Львівщини вніс правку, що передбачає повне виведення телебачення з-під дії закону про мову", – В'ятрович
"Слуги народу", зокрема і депутат-мажоритарник із Дрогобиччини, подали одразу 4 русифікаторських поправки до законопроєкту 5551-2.
Про це повідомив ексдиректор Інституту національної пам'яті, народний депутат України Володимир В'ятрович, передає "Еспресо.Захід".
"Слуги Зеленського подали одразу 4 русифікаторських поправки до законопроєкту 5551-2. Абсолютно незаконних, бо регламент ВР забороняє поправки, що не стосуються теми законопроєкту (в даному разі – фінансування пам’яток культурної спадщини)", – йдеться в повідомленні.
В'ятрович зазначив, що поправку 13 вніс особисто голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. Вона передбачає повне виведення телебачення з-під дії закону про мову і фактично дозволяє демонстрацію фільмів, а також виборчої агітації і реклами російською. Поправку 14 аналогічного змісту подав "слуга"-мажоритарник з Львівської області Орест Саламаха.
Крім цього, ще один нардеп з партії "Слуга народу" Андрій Клочко подав 16 правку, яка звільняє купу кадрів, призначених нинішньою владою, від обов’язку складати іспит на рівень володіння українською мовою.
"І, нарешті, поправка 17 Максима Бужанського передбачає зміни до закону про мову і всіх освітніх законів. Головний зміст цієї поправки – російська мова стає мовою освітнього процесу нарівні з українською. А будь-які покарання для порушників закону про мову – скасовуються. Ці антиукраїнські поправки у середу о 15.00 протягуватимуть через бюджетний комітет. А у четвер хочуть ухвалити в цілому на позачерговому пленарному засіданні. Можливо, у четвер нам доведеться знову, як у липні 2012, виходити на мовний Майдан. Бо Зеленський, як колись Янукович, бере курс на русифікацію ключових сфер суспільного життя", – пише Володимир В'ятрович.
Читайте також: "Слуги народу" хочуть скасувати важливі норми мовного Закону. Це перехід на бік Москви, - експерт та активіст Шамайда
Мовний омбудсман Тарас Кремінь пояснив, чому нові поправки щодо закону про мову телебачення та рекламу порушують регламент Ради.
"Внесення зазначених пропозицій та поправок до законопроєкту № 5551-2 не відповідає визначеній Регламентом Верховної Ради України процедурі, – уточнив омбудсман. – Відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України пропозиції і поправки до законопроєкту, який готується до другого читання, "можуть вноситися лише до того тексту законопроєкту (розділів, глав, статей, їх частин, пунктів, підпунктів, абзаців, речень), який прийнятий Верховною Радою України за основу". Також зазначені пропозиції та поправки стосуються внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення" у частині, зміни щодо якої не приймались Верховною Радою України за основу, а також не відповідають предмету правового регулювання самого законопроєкту № 5551-2"
Читайте також: "Це не кінець світу", – Святослав Юраш про відтермінування трансляції фільмів українською на телебаченні
.
Кремінь також розповів, що, окрім виведення з-під дії закону про мову реклами на телебаченні, передвиборчої агітації, демонстрування фільмів та серіалів українською мовою, ці правки пропонують повернути російську мову в освітній процес та скасувати штрафи за порушення мовного закону в сфері послуг.
- Нагадаємо, народні депутати від "Слуги народу" Микита Потураєв та Євгенія Кравчук 24 травня 2021 року зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 5554 "Про внесення змін до деяких законів щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе