Шокова терапія для районів: у невеликих лікарнях можуть позакривати стаціонари
З липня в одному медичному закладі не можна буде надавати первинну і вторинну допомогу, – доведеться створювати два заклади.
З липня цього року лікарні, до складу яких входить поліклінічне відділення, повинні розділитися на два окремі заклади. Як наслідок, невеликі лікарні чекає чергова оптимізація. Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив директор КНП "Дрогобицька районна лікарня Дрогобицької міськради" Володимир Валюх.
"З липня для всіх районних лікарень буде шокова терапія. Треба буде створювати дві структури, там, де зараз одна: відділення стаціонарів відділять від первинки, а це знов зміни в ліцензії, – каже Володимир Валюх. – Додаткова структура – це ще один головний лікар, ще один бухгалтер. Я гадаю, це не доцільно. Але до нас мало хто дослухається. Тож, гадаю, невеликі лікарні чекає реорганізація, оптимізація тощо. На жаль, не усі громади можуть дозволити собі утримувати медичні заклади".
Інформацію про обов’язкове відокремлення "первинки" і "вторинки" підтвердив директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис.
"Є постанова Кабінету міністрів, за якою надання медичної первинної медичної допомоги не може бути у структурі закладів, де надається стаціонарна медична допомога. Ця норма набуває чинності з 1 липня, – каже Орест Чемерис. – Коли набув чинності перший етап медичної реформи, первинна допомога отримувала достатній фінансовий ресурс. На жаль, коли у структурі є і первинка, і вторинка, не рідко за рахунок коштів, які заробляють сімейні лікарі, утримують стаціонари, де пацієнтів нема. І у нас в районах були заклади, які мали достатньо фінансового ресурсу, користуючись з того, що при стаціонарі була первинка".
Читайте також: Через обіцянку Зеленського частина медиків може залишитися без роботи
За словами Орест Чемериса, через це сімейні лікарі, навіть маючи достатньо декларацій, не отримували належні їм зарплати, бо кошти з первинки розсіювались по усьому закладу.
"Якщо амбулаторний рівень працює добре і якісно, має заробляти достатньо та інвестувати у свій розвиток, а не утримувати за свої кошти інші напрямки, – каже Орест Чемерис. – Таке відокремлення – це стимул для керівників стаціонарних закладів розвиватись. Щоб стаціонар не скоротили, до нього мають приходити пацієнти. Відповідно, керівник повинен подбати про те, аби ті пацієнти, які звертаються на первинку, залишались у них в лікарні, а не їхали в інше місце".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку
- Актуальне
- Важливе