Серія псевдозамінувань є елементом гібридної агресії, – Нацполіція
Правоохоронці розповіли, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації.
Про це повідомляє Національна поліція України, передає "Еспресо.Захід".
2022 рік розпочався із серії замінувань по всій Україні. Під загрозою були школи, коледжі, університети, торгові центри, аеропорти, банки та інші державні установи. Повідомлення від мінерів приходили як на номери телефонів поліції, так і на електронні пошти закладів та напряму до СБУ.
З початку року до поліції надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 – телефоном і 6 – особисто або поштою.
"Початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на всі такі повідомлення, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів.
Наголошуємо. Правоохоронці реагували на всі повідомлення про мінування. Нами перевірено – 3 183 об’єкти. Незважаючи на те, що жодне з таких повідомлень не було правдивим, органи поліції реагують на кожну інформацію та разом з відповідними адміністраціями проводять перевірку", – вказано в повідомленні.
Правоохоронці наголошують, що ця серія замінувань є елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією.
"Мета цього інформаційного тероризму – тримати українців в напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій.
Ми наголошуємо, всі повідомлення про замінування виявилися неправдивими. Просимо вас, особливо батьків школярів, не піддаватись на провокації і зберігати спокій.
Крім того, ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації", – додають у поліції.
- 8 грудня у місті Яворів, що на Львівщині, замінували школу №2. Цього ж дня анонім повідомив про замінування дев'яти торгових центрів у Львові, вимагаючи 20 млн доларів.
- 10 січня у курортному Трускавці "замінували" бювет.
- 12 січня, у Львові "замінували" усі школи. У цей же день ситуація сталась і в Києві, Дніпрі, Черкасах, Одесі, Миколаєві. Повідомлення про замінування львівських шкіл виявилося неправдивим. У підсумку обстежень жодних вибухонебезпечних речовин і вибухових пристроїв не виявлено.
- Проте через "замінування" 5 шкіл Львова наступного дня навчалися дистанційно.
- 13 січня, у Львові невідомий погрожував підірвати авіаційною бомбою будівлю "Львівгазу".
- 16 грудня на електронну адресу загальноосвітньої школи №6 у Рівному надійшов лист, у якому анонім грозився взірвати навчальний заклад: "Відправлю вашу школу в повітря".
- 17 січня, на електронну пошту Технологічного фахового коледжу Національного університету "Львівська політехніка" надійшло повідомлення про замінування.
- 18 січня повідомили про замінування – превіряли відділення ПриватБанку. Мінер вимагав відміни маскового режиму. Того ж для повідомили про замінування львівського ліцею № 93, що у Сихівському районі м. Львова. Учнів евакуювали.
- 19 січня, о 22:32 СБУ отримало повідомлення про замінування школи № 84, що на Сихові.
- 20 січня, анонім повідомив про замінування аеропорту у Львові. Цього ж дня повідомили про замінування декількох торгових центрів.
- 21 січня у Львові знову повідомили про замінування усіх шкіл. Спеціалісти нічого не знайшли.
- В управлінні освіти міста задоволені готовністю львівських шкіл.
- "Замінування" шкіл. Як проводять евакуацію дітей в Ізраїлі?
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе