Евакуація за 5 хвилин – в управлінні освіти міста задоволені готовністю львівських шкіл
В управлінні освіти Львова переконують, що до ситуації з евакуацією шкіл після повідомлення про замінування 12 січня були готові всі вчителі.
Кажуть: педагоги знали, як діяти, бо мають відповідний протокол, а кожна школа має план і зазначені виходи для евакуації. Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла Леся Васюта, в.о управління освіти.
"От, для прикладу, розписано, як класи рухаються по сходовій клітці, виходять по черзі одні за одним. У навчальних закладах є різні входи і виходи – справа, зліва… Вчителі знають, куди який клас має виходити. У Львові шкіл з одним виходом небагато, лише в центральній частині міста декілька. Спершу виводять малюків. Як правило, початкова школа має окремі виходи. Відпускати можна самих, коли діти вже старші, не початкова школа і вони ходять зазвичай додому самі. По дітей початкових класів приходять батьки.
Але, наголошу: якщо відбувається евакуація, всіх дітей з навчального закладу виводять вчителі, які виходять з класним журналом. І вже на вулиці перевіряють, чи всі покинули приміщенні, бо на час евакуації хтось міг бути й у туалеті.
Читайте також: Операція "Евакуація". Як поводиться у стресовій ситуації в школі
Якщо дітей не могли вчасно забрати і батьки не дали згоди, що дитина сама йде додому – з ними є вчитель, поки її не заберуть батьки чи опікуни. Якщо батьки дають погодження, щоб дитина йшла сама, дитина йде", – зазначила посадовиця.
Леся Васюта переконує, що у Львові були школи, де учні покидали приміщення за 4-5 хвилин, і додає, що деякі директори навіть уночі сиділи біля закладу, бо чекали, аби повністю було перевірено приміщення:
"Спецбригади не змогли приїхати в усі заклади освіти одночасно, а тому найголовніше було вивести дітей зі школи, повідомити батьків, щоб забрали дітей зі школи. Деякі школи і вночі обстежували. Кожен з керівників зробив собі висновок, що потрібно удосконалити й де передбачати додаткові навчання, адже немає гарантії, що це не повториться".
Тим часом батьки школярів у приватних розмовах і в соцмережах розповідають про те, що з евакуацією учнів не все і не скрізь було гладко. Декотрі зазначають, що вчителі їхніх дітей дійсно діяли професійно й чітко, провівши евакуацію максимально швидко та з мінімальним стресом для дітей. Проте були й інші випадки.
Зокрема, в коментарі в одній зі спільнот у Facebook користувачка Zlata Tiromivska розповіла про ситуацію, що сталася в класі її дитини: "У мене дитина в першому класі. Уявляєте який у неї був стан? То ще і однокласницю вчителька несла на руках у колготках, бо дитина зняла перезувне, почала шукати зимове взуття, а його хтось забрав, а потім виявилося що і перезувне в поспіху хтось також забрав. Чекали маму з запасним взуттям".
А користувачка Людмила Продеус-Супрунюк зауважила, що в одній зі шкіл дітям сказали залишити речі, взяти куртки і вийти зі школи. Кабінет з одягом був закритий, тож деякі діти вийшли на мороз у легкому перезувному взутті:
"Хто мав менших братів, сестер, зметикував побіг перевірити, чи є з вчителькою. Одна свого брата не знайшла, вчителька сказала, що не знає де він. Знайшла в школі, плакав бо не знав де всі ділись… Моя прийшла додому і трусилась, казала, що дуже налякались, були діти, які плакали".
Скріншот зі спільноти Республіка Наукова (Франківський район)
- Нагадаємо, вчора у Львові стався безпрецедентний випадок, коли в один день надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл міста.
- Така ж ситуація сталась і в Києві, Дніпрі, Черкасах, Одесі, Миколаєві. Повідомлення про замінування львівських шкіл виявилося неправдивим. У підсумку обстежень жодних вибухонебезпечних речовин і вибухових пристроїв не виявлено. Проте через учорашнє "замінування" 5 шкіл Львова сьогодні навчалися дистанційно.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе