Путін зробив свою політичну кар'єру на провокаціях, - Девід Саттер
Кремлівський диктатор може продовжити ланцюг терору і на Донбасі, - вважає американський журналіст.
Автор книг про розпад СРСР та пострадянську Росію у програмі "Вечір з Миколою Княжицьким" навів паралелі між часом, коли йому довелося працювати у Москві і бути свідком приходу Путіна до влади. Про це інформує "Еспресо.Захід".
"Ми можемо очікувати будь-який вислід. Тому що на першій провокації Путін зробив свою кар'єру. Бо без вибухів житлових будинків в Росії 1999-го року, ніяких Путін би не був при владі (Путін тоді був прем'єр-міністром РФ. - Ред.). У цих вибухах звинуватили чеченців. Та я змушений сказати, що досі немає жодних свідчень того, щоб чеченці були до цього навіть віддалено причетними. Навпаки, - є велетенська кількість доказів, які вказують на причетність до цих вибухів ФСБ. Гадаю, що якби була нагода об'єктивного суду, то ця справа була б безумовно доведена. Але у результаті Путін консолідував довкола себе всю націю, яка перебувала у шоці від цих вибухів. І люди підтримали його на посаду президента і розв'язання Другої чеченської війни", - заявив Девід Саттер.
Журналіст вважає, що за допомогою терору Путін і його поплічники успішно міняли ракурс суспільної дискусії. "Тому я не виключаю, що у нинішній ситуації довкола України він може зробити таке ж".
На зауваження про те, що на Донбас вже прибули "вагнерівці" для скоєння терористичних актів, Девід Саттер відповів, що чув про це. "Нам важко судити, що коїться у головах кремлівських посадовців. Якщо вони усвідомлюють власний інтерес, то не влаштовуватимуть ніяких провокацій. Це вже надто очевидно". Журналіст гадає, що небезпека для власних рахунків за кордоном, нерухомості, іншого майна матиме вплив на остаточне рішення Москви. Тож санкції проти Росії варто було б застосовувати вже зараз.
США і Європа природно мають докластися максимально до того, щоб припинити агресію Росії. "Але ініціатива все ж у руках росіян, ми лише реагуємо на їхні дії. Було б набагато дієвіше завчасно створити умови, щоб агресор відступив", - каже американський журналіст.
"Та насправді це тільки один із факторів, - веде далі Девід Саттер. – Найголовніше – це готовність української нації чинити опір. Це набагато важливіше, ніж гроші олігархів, бо це реально може дестабілізувати Росію".
Тим не менш, Девід Саттер вважає, що попри невизначеність майбутнього, він не вважає ймовірним повномасштабне вторгнення Росії. Він аргументує це, зокрема, тим, що путінський режим боїться прикладу спротиву. Як колись боявся прикладу українського Майдану. "А коли вони спробують окупувати Україну, буде значний спротив, партизанський рух". І це також зупиняє агресора.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе