Попри карантин, сотні львівських велосипедистів зібралися на протест
Сьогодні, 25 березня, у Львові на площі Ринок відбувся масовий пікет велосипедистів.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Велосипедисти вимагали від міської ради закласти в бюджет на цей рік фінансування таких проєктів:
1) Повне завершення довгобудів минулих років: проспект Чорновола (включно з вул. Варшавською до початку велодоріжки на Брюховичі), вул. Княгині Ольги (разом із перехрестям кн. Ольги – Володимира Великого), вул. Сихівська.
2) Перехрестя Городоцька – Виговського (біля мотозаводу)
3) вул. Сяйво (яку викреслили з проєкту постанови).
Як повідомив "Еспресо.Захід" один з ініціаторів акції, колишній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, на його заклик у соцмережах відгукнулися 400-500 людей, а ще 800 велосипедистів казали, що б хотіли долучитися, але працюють.
"Ми хочемо показати, що ми є і нас багато. Ми зібралися без жодних політичних прапорів. Звичайні мешканці Львова, які вибрали для себе велосипед. Ми вважаємо, що більше велодоріжок буде, то більше велосипедистів з'явиться у Львові", – сказав Чаплінський, який теж приїхав на велосипеді.
Також він відзначив, що акція має на меті привернути увагу до зменшення темпів розбудови велодоріжок.
"Дуже мало було зроблено за останні п'ять років. На 2016 рік – це 100 км велодоріжок. Відтоді додалося лише 10-15 км нових доріжок для велосипедистів. Це свідчить про те, що й законодавчий, і виконавчий органи ЛМР підзабули про цю проблему. Ми не хочемо, щоб велодоріжки ставали предметом піару. Ми хочемо, щоб був виконаний генеральний план веломережі Львова – 288 км, і це програма мінімум. З того поки що зроблено лише 115 км", – повідомив Юліан Чаплінський.
Велосипедисти приїхали на акцію з десятками плакатів з написами: "Не забирайте у нас велодоріжки", "Обіцяли велодоріжки – виконуйте!", "Депутатів на велосипеди!".
Один з активістів, Василь Мацюк, мав оригінальний саморобний банер: "Подарую ровер депутату".
Читайте також: Робота велокур’єром у Львові: хобі, яке приносить гроші та замінює спортзал
"У нас є такі депутати, яким дуже важко добиратися на роботу машиною, бо вони не мають де припаркуватися. Тому вимагають будівництва автопаркінгів. Пропоную добиратися на роботу велосипедом. Бо це значно швидше, не треба стояти в "корках" і платити за пальне. До речі, я готовий купити велосипед "Україна" для того депутата, який їздитиме ним на роботу. Чому саме цей ровер? Він найкраще відтворить бруківку на сідницях", – зазначив Василь Мацюк.
Львів'янин Володимир Набойщиков – з чотирьох років на велосипеді. Він хоче, щоб щодо розбудови велодоріжок була ініціатива від самих депутатів.
"Щоб вони добиралися на роботу на велосипеді. Якщо вони це робитимуть, то відчують, наскільки у Львові некомфортно зроблено велодоріжки", – сказав Володимир Набойщиков.
Велосипедисти їздили навколо міської ради, сигналили і привертали до себе увагу. Відтак ними зацікавилася ще і поліція. Цікаво, що на заступника керівника Львівської асоціації велосипедистів Дмитра Гурина поліцейські склали протокол через організацію акції. Штраф передбачає від 17 до 34 тис. грн.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе