Податковий рай у Червонограді: тут можна буде 15 років не платити податки
Є ризик, що через податкову "замануху" в районі не відкриватимуть нові підприємства, а просто переноситимуть виробництво з інших громад.
Уже з наступного року переробні підприємства, які зареєструються в Червонограді, а також у селах Межиріччя, Сілець і Глухів Червоноградського району, зможуть до 2037 року не платити податок на прибуток, рентну плата за користування водою та лісом. Такі податкові пільги передбачені для шахтарських регіонів у "антиахметовському" законопроєкті №5600, який ухвалила Верховна Рада, передає "Еспресо.Захід".
Пільги поширюються не на весь Червоноградський район, а лише на перелічені населені пункти. Скажімо, Соснівка, яка також є шахтарським містечком, до переліку не входить.
"Звичайно, податкові пільги можуть привабити інвестора у Червоноград. Але чи вирішить це проблему альтернативних робочих місць для шахтарів? Якщо це буде механізоване-комп'ютеризоване підприємство, то навряд чи там буде велика кількість робочих місць, – каже народний депутат Михайло Бондар. – Перевага нашого шахтарського регіону в тому, що поряд кордон з ЄС. Тож це може бути вигідно бізнесу, орієнтованому на експорт. Тим паче, територія вугледобувних підприємств має всі комунікації: воду, газ, електроенергію. З іншого боку, уряд формує інтегровану компанію "Центренерго". Поки що не бачив, що туди мають увійти шахти Львівсько-Волинського вугільного басейну, але якщо увійдуть, то які? Якщо не увійдуть, то треба розуміти, що там залишиться. Чи будуть вони виставлені на приватизацію?"
За словами Михайла Бондара, принаймні одна з шахт "Львіввугілля" може бути цікава для інвесторів саме як вуглевидобувне підприємство. За умови інвестицій вона може бути прибутковою. Ще одна шахта має достатньо покладів, щоб продовжити видобуток хоча б до 2030 року, хоча й навряд чи буде цікава інвестору як бізнес-проєкт. А інші чотири шахти вже на межі своїх ресурсів.
Загалом на шахтах "Львіввугілля" та допоміжних підприємствах нині працює приблизно шість тисяч осіб. Натомість законопроєкт № 5600 дозволить уникнути оподаткування підприємствам, у штаті яких хоча б 10 осіб.
Ще один ризик Червоноградського "податкового раю" – сюди можуть почати "переселятися" підприємства, які досі працювали в інших населених пунктах, аби мінімізувати податки. І тоді це вдарить по бюджетах інших громад.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе