Педофіл у школі: як охороняють львівських дітей
Охорона чи її імітація? У Львові, після того, як в одну зі шкіл зайшов чоловік і намагався розбестити дитину в туалеті, проведуть перевірку – скільки загальноосвітніх навчальних закладів мають професійну охорону.
Станом на час розголосу інциденту, в.о. начальника управління освіти Леся Васюта не знала, скільки саме навчальних закладів у Львові має професійну охорону, а скільки – просто людей, які виконують роботу охоронця.
"Вже багато закладів мають охоронну сигналізацію. Навчальний заклад сам приймає на роботу охоронця, який виконує цю роботу. Скільки відсотків мають спеціалізовану охорону, не знаю, бо інформація змінюється", – відповіла на брифінгу Леся Васюта.
"Еспресо. Захід" звернувся за додатковим коментарем, аби уточнити, скільки шкіл мають укладені угоди з охоронними фірмами, а у скількох функції охоронців фактично виконують вахтери. Втім, попри резонансний випадок у Львівській міській раді зазначили, що сьогодні в працівників управління освіти немає часу на коментар, пообіцявши надати всю інформацію завтра.
У 43-ій школі, до вбиральні якої й проник злочинець, минулого року працювала муніципальна варта, але трудову угоду вирішили розірвати. Тоді й узяли працівницю, яка виконувала обов'язки охоронця.
"За правилами кожна школа має мати охорону. На це відведено півтори ставки.
У випадку, який стався, охоронець навчального закладу не виконав своїх посадових обов'язків, і керівник навчального закладу притягнула його до дисциплінарної відповідальності", – веде далі Васюта і додає, що навіть була розмова про звільнення цієї охоронниці. Але батьки дитини сказали, що цього не бажають.
"Жінка-охоронець перебувала біля свого поста, але повернулася спиною і не бачила, як зайшла певна особа. А згодом, коли побачила, подумала, що це дитина з навчального закладу і йде на урок.
Сталося порушення всіх норм – двері до навчального закладу були відчиненими, у той час, як через карантинні обмеження жодні сторонні особи не допускаються до навчального закладу.
Ми перевіримо усі навчальні заклади – зробимо робочу групу. Зберемо інформацію, хто виконує обов’язки охоронців у навчальних закладах. Адже є заклади освіти, де є професійна охорона. Це почнуть робити цього тижня", – зауважила посадовиця.
Директор приватного закладу "Школа вільних і небайдужих" Олесь Пограничний каже: прецедент не спонукав їх до додаткових дій у сфері охорони навчального закладу, адже такі речі в місті час від часу трапляються. Тому в закладі завжди готові до будь-якого розвитку подій.
"У нас – приватна школа і, звичайно, є охорона, яку ми оплачуємо власним коштом. По периметру шкіл – як на Клепарівській, так і на Науковій – є постійний відеонагляд, вхід закритий. Діти не можуть виходити за територію закладу. На внутрішнє подвір'я виходять лише на прогулянки, під наглядом двох вчителів.
Коли закінчується навчання, дитину відпускають зі школи, тільки якщо є хтось уповноважений супроводжувати дитину, – чи це батьки чи бабусі, дідусі чи старші брати-сестри.
Не раз проговорювали, аби не допускати таких речей, оскільки це – не перший сигнал. Такі ситуації час від часу виникають. Це просто зараз суспільство збурили, але тут немає нічого нового. Ми про цю історію вже знали, батьки давали сигнал – бути уважними. Утім охоронці нашого закладу завжди пильні. Маємо укладену угоду з охоронною фірмою, яка є ліцензована, працівники – спеціалісти, які працюють у нашому закладі цілодобово, позмінно. Охороняється територія школи, школа, діти та працівники. Вік охоронців – 40-50 років", – пояснює Пограничний.
Після прикрого інциденту в управлінні освіти зазначили, що будуть розглядати питання щодо професійної охорони в школах, а станом на сьогодні скерували рекомендації у всі навчальні заклади Львова, щоби вони посилили охорону.
Олесь Пограничний наголошує, що доступ батьків до їхньої школи вже давно обмежують. Утім, якщо є випадки, коли родичам треба поговорити з педагогами – переглядають такі випадки і йдуть назустріч.
"На територію охорона школи не пускає, бо зараз ще й карантинні заходи, тому намагаємось обмежувати доступ. Коли батькам потрібно спілкуватися з вчителем чи адміністрацією – все відбувається під контролем охорони. Зовнішніх втручань в нас не було, але охоронці пильно стежать за тим, аби хтось з дітей не вийшов разом зі своїми однокласниками, а по нього батьки ще не прийшли. Бо діти часом не розуміють питання охорони безпеки. Охоронці це відфільтровують і повертають таку дитину.
Читайте також: Анонім замінував школу у Львові
Є також ситуації, коли батьки не хочуть виходити з машини й просять відпустити дитину. Та ми не можемо так робити і дітей не відпускаємо, тим більше з початкової школи.
А є ситуації, коли вже діти старші, 5-6 клас. Батьки таких дітей пишуть заяву і дитина сама може після занять піти зі школи, не чекаючи батьків. Така заява – це дозвіл, що батьки згодні, аби дитина без супроводу покидала школу. Такі всі нюанси ми попередньо обговорюємо".
Як підсумували в управлінні освіти – вони взяли пояснення керівника навчального закладу та охоронця, а тепер чекатимуть завершення розслідування.
- Нагадаємо, у Львові переодягнений у жінку чоловік зайшов до школи й змусив дитину роздягнутися.
- Увечері того ж дня, коли випадок набув розголосу, чоловіка затримали.
- Ним виявився раніше неодноразово судимий 50-річний житель Києва.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе