УКУ став лідером серед українських вишів за середнім балом результатів НМТ
В Українському католицькому університеті завершилась вступна кампанія на бакалаврські програми. УКУ став лідером серед українських університетів за середнім балом результатів національного мультипредметного тесту (НМТ) за поданими електронними заявками
Про це повідомляє пресслужба університету, передає "Еспресо.Захід".
Цьогоріч на 16% менше заявок
Цьогоріч Український католицький університет отримав 1329 електронних заявок. Це на 16% менше, ніж минулого року. Однак, загальна тенденція по Україні показала, що абітурієнти загалом подали на 25% менше заявок в українські ЗВО.
Керівниця Центру абітурієнта УКУ Анна-Юстина Турчиновська каже, що зменшення кількості заявок на вступ насамперед пов’язано з тим, що багато українських школярів обирали навчальні заклади за кордоном і це є великим викликом.
"Вже третій рік поспіль в умовах повномасштабної війни УКУ проводить вступні кампанії під гаслом – залишатися в Україні та обирати українську освіту задля Перемоги. Цьогоріч ми отримали заявки з найвищим середнім балом по країні. Вступні хвилі показали, що випускники шкіл дуже вмотивовані. Більшість абітурієнтів буквально відразу підтверджують рішення навчатися в УКУ і приносять свої документи", – розповіла Анна-Юстина Турчиновська.
За результатами вступної кампанії, на навчання до Українського католицького університету зараховано 472 першокурсники бакалаврських програм.
Поступило більше дівчат, ніж хлопців
Український католицький університет – лідер серед університетів за поданими заявками на бакалаврські програми за результатами НМТ (окрім вишів, які мають творчий конкурс). Середній бал наших абітурієнтів – 175,2.
У Центрі абітурієнта УКУ розповіли, що на початку кампанії припускали, що число вступників-хлопців буде нижчим, ніж минулого року, через воєнний стан в Україні. Однак за останніми підрахунками виявилося, що розподіл майже такий самий як і у 2023 році – 72% дівчат і 28% хлопців.
Найбільше молодих людей – із заходу України: Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей.
"На карті є відмітки майже з кожної області України. Зокрема, маємо першокурсників з Луганської, Донецької, Херсонської областей", – кажуть в Центрі абітурієнта УКУ.
Найбільше електронних заявок надійшло на програми Факультету прикладних наук. Цікаво, що програма "Богослов’я" Філософсько-богословського факультету отримала найбільшу кількість заявок та вступників з 2022 року. Також популярними в університеті традиційно залишаються суспільні науки.
"Ми спостерігаємо, що з року в рік зростає запит на програму з психології. Стабільно залишається високим цікавість до суспільних програм – політології (Етика-Політика-Економіка), соціології та права. Це також важливі спеціальності для розвитку країни. Радіємо, що наші показники залишаються на рівні з попередніми роками", – додає Анна-Юстина Турчиновська.
53% студентів отримали знижки на навчання
Керівниця Центру абітурієнта УКУ також розповіла, що вперше за 5 років в університеті не було п’ятої вступної хвилі. "Це свідчить про тверду мотивацію у вступників. Ми швидко отримали від них підтвердження вступу і радо зустрічали в УКУ", – підсумувала Анна-Юстина Турчиновська.
Завдяки підтримці жертводавців, 53% студентів отримали знижки на навчання (порівняно з 25% у 2020-21 роках та 46% у 2021-22 роках). Цього року Український католицький університет пропонує 2 типи фінансової підтримки для вступників: стипендію та безвідсоткову позику.
Стипендія від університету може покривати від 25% до 100% вартості навчання та надається на 2 роки навчання, зі щорічним переглядом заявок студентів для встановлення відсотка фінансової допомоги та умов такої підтримки.
Безвідсоткову позику надають студентам під час навчання на бакалаврських програмах УКУ. Її розмір становить не більше 50% вартості навчання.
З 2021 року в університеті діє Благодійний фонд для підтримки студентів, до наповнення якого щороку долучаються 250-300 жертводавців. Крім того, університет видає до 500 іменних стипендій.
У 2023-2024 навчальному році Український католицький університет залучив понад 2 млн доларів на стипендійну програму. Ця підтримка особливо важлива для сімей, які були змушені покинути свої домівки через війну, а також для тих, чиї батьки воюють або загинули на фронті.
Скільки абітурієнтів поступило на різні програми
Кількість вступників-бакалаврів по програмах, УКУ 2024 (96% заповненого обсягу набору):
Богослов’я ― 40;
Artes Liberales: Історія ― 23;
Artes Liberales: Культурологія ― 30;
Artes Liberales: Філологія ― 40;
Соціальна робота ― 29;
Психологія ― 50;
Соціологія ― 40;
Етика-Політика-Економіка ― 50;
Право ― 50;
Комп’ютерні науки ― 70;
ІТ та бізнес-аналітика ― 50.
- Нагадаємо, що український католицький університет готується приєднатися до програми додаткової фінансової підтримки для вступників від Міністерства освіти та науки України – державних грантів на навчання
- Актуальне
- Важливе