Обійшлося без операції: у Львові дитині з аномаліями повернули усмішку
У Львові 5-річній дівчинці із Закарпаття за допомогою інноваційного медичного рішення повернули здатність усміхатися
Про це повідомив Міжрегіональний центр лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння , інформує Еспресо.Захід
У Львові в Міжрегіональному центрі лікування дітей з розщілинами губи і піднебіння 5-річній дівчинці із Закарпаття з діагнозом судинна мальформація (скупчення аномальних кровоносних судин, воно призводять до змін кровотоку) за допомогою інноваційного медичного рішення повернули здатність усміхатися.
Як розповіли лікарі, маленька Анастасійка із Закарпаття не могла посміхатися, як дівчатка її віку, через те, що коли раділа, то була змушена стримувати емоції, інакше новоутворення у правій щічці привертало до себе увагу інших, бо обличчя ставало асиметричним. Дівчинка починала комплексувати і закриватися від друзів. У родині Анастасійки, яку всі називають Стейсі, саме чекають на ще одну дитинку. Але попри радість очікування схвильовані батьки шукали допомоги старшій донечці і розпочали обстеження. Вони приїхали до Львова, адже чули, що тут спроможні дати раду найскладнішим випадкам.
Медики наголошують, що у Стейсі судинна мальформація була у складній ділянці - у товщі жувального мʼяза. Крім того, вона була великою - 3,5 см. Оперувати було небезпечно, адже можна було ушкодити нерв, великі судини і якість життя малечі погіршилася б. Отож медики Міжрегіонального центру дитячої щелепно-лицевої хірургії запропонували інноваційне рішення - малоінвазивну методику - ін’єкційну склерозуючу терапію".
Інакше кажучи, дівчинку замість операції чекали уколи - лікарі ввели у судинне утворення спеціальну речовину, яка "склеїла" аномальні судини. Вона перетворює їх у нефункціональні сполучні трубки (так звані тяжі), а самі судини відключаються від кровоносної системи. При цьому здорові судини не страждають. Таких уколів було 3. Усі відбувалися під час медикаментозного сну, щоб малечі було комфортно.
Медики уже мають хороші результати: після першої процедури мальформація зменшилась удвічі і наполовину зменшився кровоплин; після другої процедури мальформація ще більше ущільнилась, кровоплин там зупинився повністю; а після третьої лікарі повідомили батькам Стейсі, що це вже остаточна перемога.
Тривало лікування півроку.
"Наша ціль - не дати мальформації інтенсивно рости, наскільки можливо зупинити кровотік, - каже дитяча хірургиня Юлія Хомин. - Ми отримали надзвичайно швидкий, а головне позитивний результат після процедури склерозування мальформацій. Три процедури склерозування повністю зупинили кровоплин мальформацій. Це неймовірно!"
Сьогодні дівчинці про хворобу не нагадує нічого, адже після ін’єкційної склерозуючої терапії не залишається шрамів чи рубців.
- Львівська лікарка з колегами зі США виправили складні вади обличчя 4-річному хлопчику в Зімбабве
- Актуальне
- Важливе