Львівська лікарка з колегами зі США виправили складні вади обличчя 4-річному хлопчику в Зімбабве
Хірургиня львівського Охматдиту разом з американськими медиками прооперували 4-річного хлопчика із Зімбабве
Про це повідомили у львівській обласній дитячій клінічній лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".
У 4-річного Ская (Sky) діагностували складну поєднану патологію - множинні колобоми обличчя, розщілини носа, кута рота, піднебіння, деформація кісток лицевого скелету і черепа, гідроцефалія, відсутня рука і око. Хлопчик з народження не міг їсти - їжа витікала з рота. Тому перший рочок свого життя його годували через спеціальний зонд, а далі з ложки.
"Біологічна мама Ская зловживала наркотиками. Під час вагітності лікар УЗД їй повідомив, що у її малюка будуть складні вади. Ось тут, можна сказати, вперше втрутилися небеса. Мамі Ская запропонували зробити аборт, але жінка відмовилася і наважилася народити. Через 2 роки вона померла від передозування...Але небеса проявилися вдруге - Ская усиновила інша сім'я. Батьки всюди шукали допомоги своєму синочкові, але це дуже непросте завдання у країні, в якій всього 4 щелепно-лицеві хірурги і просто немає досвідчених спеціалістів, які могли б допомогти хлопчикові", - розповіли у львівському медзакладі.
Відтак місцеві лікарі запропонували батькам допомогу медиків місії LEAP Global Missions, які під керівництвом американських пластичних хірургів надають допомогу дітям зі складними патологіями щелепної-лицевої ділянки. В ній вперше взяла участь і українська хірургиня Христина Погранична з Міжрегіонального центру щелепно-лицевої хірургії, який працює на базі львівського "Охматдиту".
"Це дуже непросте завдання, бо бічна розщілина губи (тип за Тасьє 2,3,4,7,14) вважається рідкісною (1:175 000 -200000 випадок з народжених живими). Хлопчика довірили команді щелепно-лицевих хірургів місії LEAP Global, бо у його країні не роблять таких складних втручань. Так Скай опинився у лікарні Саллі Мугабе у Хараре. Хірурги провели часткове закриття розщілин - носа, кута рота і піднебіння, це було непросто, адже носа фактично не було, його сформували з власних тканин маленького пацієнта, адже, на щастя, у нього були носові хрящі, носові ходи, але сама анатомія носа дуже спотворена. Лікарі зробили ротаційні клапті, щоб розвернути ніздрі в правильний бік, провели пластику комісур", - зазначили в Охматдиті.
У подальшому на хлопчика чекають реабілітація та нові операції для ще кращого ефекту.
"У хлопчика з'явилася надія повноцінно харчуватися і отримати нову якість життя", - додала Христина Погранична.
- Раніше повідомлялося, що у Львові медики врятували дитину із важкою вродженою вадою.
- Актуальне
- Важливе