![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Оберіг та символ: 7 грудня відзначають день української хустки
У світі 7 грудня відзначають день української хустки – давнього оберегу, який тісно переплітається із життям українців упродовж не одного століття
Про це розповідає "Еспресо.Захід".
Вперше цей день відзначили у 2019 році. Його започаткували громадські діячі, митці та українки з багатьох країн світу, власне завдяки українській діаспорі воно й набуло всесвітнього статусу.
Для українських сімей хустка слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Вона супроводжувала людину протягом усього життя – від народження і хрестин до поховання та поминання. Хустки дарували у подарунок, давали у дорогу, як оберіг, та ретельно берегли.
Читайте також: День цивільної авіації. Як 100 років тому зі Львова вилетів перший в Україні та Польщі пасажирський рейс
Бували буденні і святкові хустки. Вишиті, шовкові, до свят їх часто поєднували з квітами та іншими ошатнішими деталями. Носили цей предмет одягу не лише заміжні жінки, але й дівчата. Жінки традиційно якомога ретельніше ховали волосся, натомість дівчата навпаки його показували.
Широко використовувались хустки у весільному обряді. Під час сватання дівчина дарувала по хустці старостам і пов'язувала хлопцеві, якщо давала згоду на шлюб. Нареченому молода дарувала хусточку виткану та вишиту власноруч. Під час весілля їх пов'язували дружбам, нареченим, жінкам-родичкам. Щоб життя було світлим, молодих вводили до хати та заводили за святковий стіл, використовуючи білу хустку.
Зараз хустки також займають особливе місце у житті сучасних українок і як елемент щоденного одягу, і як збереження традицій предків. Їх пов'язують найрізноманітнішими способами, накидають на плечі чи замотують навколо шиї. Відомі дизайнери використовують хустки у своїх колекціях.
Фото: OLIZ
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)