На Закарпатті у Національному парку "Синевир" цвітуть перші весняні квіти
Через аномальну теплу зиму у Національному парку "Синевир" починають квітнути перші весняні квіти: білоцвіти, підсніжники та кремена біла
Про це йдеться на сторінці нацпарку у фейсбук, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що протягом другої половини січня спостерігалася аномально тепла погода, що більше нагадувала весняну. Денна температура досягала +15 ºС, а нічна — не опускалася нижче +7 ºС.
"Такі кліматичні умови сприяли пробудженню біотичного середовища з анабіозу та стану спокою. У різних урочищах НПП "Синевир" було зафіксовано появу ранньовесняних рослин, які зазвичай розпочинають свою вегетацію значно пізніше. Зокрема, помічено цвітіння первоцвітів, білоцвітів, підсніжників та кремени білої. Окрім того, було знайдено пагони копитняка європейського, у яких уже закладалася квіткова брунька", - кажуть у нацпарку.
Читайте також: Аномально тепла зима: як це впливає на сільське господарство та природу
У Національному парку "Синевир" зауважують, що такі природні процеси викликають занепокоєння, оскільки передчасний вихід рослин зі стану спокою може призвести до їх пошкодження у разі повернення холодів.
"Різкі температурні коливання можуть негативно вплинути не лише на рослинний світ, а й на всю екосистему, зокрема на комах-запилювачів і птахів, які орієнтуються на сезонні зміни. Подібні погодні аномалії все частіше стають наслідком глобального потепління, і їхній вплив на природу потребує подальшого вивчення", - кажуть в установі.
- До слова, нещодавно у мисливських угіддях біля Львова зафіксували народження поросят диких кабанів у грудні – на початку січня, хоча традиційно вони народжуються в кінці січня – лютому
- Актуальне
- Важливе