Еспресо. Захід
Огляд

Куди піти у Львові з 3 по 9 лютого: Мій синопсис та Waterland

3 лютого, 2025 понедiлок
18:21

Із 3 по 9 лютого на львів'ян і гостей міста очікує низка подій: нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Концерти

"Українські партесні концерти"

У п'ятницю, 7 лютого, Львівський органний зал запрошує на "Українські партесні концерти" у виконанні хору Гомін.

Як розповідають в Органному, партесний спів – це унікальне явище української музики XVII століття, багатогранні виміри якого нам ще слід відкрити для широкого загалу. Складне багатоголосне хорове письмо композиторів Миколи Дилецького, Германа Левицького та ще багатьох майстрів українського бароко захоплює своєю мистецькою досконалістю. У ньому раціоналізм та чіткість поєднуються із граничною емоційною відвертістю.

У новій програмі "Партеси" поруч зі вже знаними творами прозвучать й рідкісні партесні композиції.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Waterland

У Львівському державному цирку показують водне шоу "Waterland", яке відбувається у басейні із 120 тоннами води, де 30 тонн води підіймаються під купол цирку.

"Арена цирку перетвориться на водну гладь, а чарівний дощ занурить артистів і глядачів у казкову атмосферу, наголошують організатори. Дивовижні акробатичні трюки, дизайнерські костюми та технологічні новинки зроблять це шоу незабутнім як для дітей, так і для дорослих!" 

Шоу демонструватимуть до 30 березня.

Мистецтво

Катерина Ганейчук. Мій синопсис

У вівторок, 4 лютого, галерея "Зелена канапа" запрошує на відкриття виставки "Мій синопсис" художниці з Луцька Катерини Ганейчук.

На виставці представлять декілька серій її творів, які виконані у різних експериментальних техніках. Зокрема, це "Кластери" (2013), "Memories" (2014), "Знаки" (2018), "В передчутті" (2019), "Фрагментація" (2023) та "Bloom" (2024).

Як зазначають у галереї, Катерина Ганейчук відома львів’янам своєю виставкою про Майдан, участю в пленерах УКУ та в Новиці, величезними хоруґвами і рушниками з вибійкою, які вона показувала в галереї "Зелена канапа" у 2021 році, цього ж разу вона вперше покаже свої напрацювання в графіці.

Відкриття виставки о 18:00.

Експозиція триватиме до 2 березня.

Оновлена експозиція у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької

У Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької презентували частину оновленої експозиції після ремонту.

У новій експозиції присутні унікальні артефакти. Це рідкісні фотографії, рукописи та оцифровані матеріали, театральні афіші й рецензії, особисті документи, які розповідають про приватне життя та родину Соломії Крушельницької. 

"Це унікальна можливість поринути в атмосферу життя і творчості жінки, чий голос підкорив світові сцени", – кажуть у музеї.

Куратором оновленої експозиції став відомий художник Влодко Костирко. Працюючи над оформлення просторів, митець прагнув максимально відтворити атмосферу цього будинку. 

Відвідати її можна у робочі дні музею.

"Відлуння часу" Роман Патик

У Львівському палаці мистецтв запрошують до огляду виставки живопису "Відлуння часу" відомого українського художника, монументаліста та дизайнера Романа Патика.

На експозиції представлені понад 40 робіт, створених протягом останніх десятиліть. 

"У цій виставці є все, що я люблю: це квіти, а зокрема соняхи, які я найбільше люблю серед усіх квітів", – зазначає Роман Патик. 

Виставка про натхнення, красу довколишнього світу і важливість збереження української культурної спадщини. Художник втілив у своїх роботах багатство природи, силу кольору та неповторну магію деталей, які переносять глядача в
особливі миті життя.

"Якраз до". #NEIVANMADE

Артцентр "Дзиґа" запрошує побачити мистецького проєкту "Якраз до" #NEIVANMADE.

Роботи, які експонуються у "Дзизі", створені напередодні російського повномасштабного вторгення. 

"Два тижні до повномасштабного вторгнення я запам’ятав як час цілковитого інформаційного перенасичення, хаос голосів різноманітних політиків, експертів, дипломатів, інфлюенсерів, друзів, випадкових перехожих… власного голосу. Всі про те, чи буде велика війна, чи буде загострення, чи це лише блеф, бо це ж просто неможливо… Через наростаючу оглушливу тривогу, єдиним, що я міг створювати, були маленькі чорні фігури. Вони створювались механічно, без намагань утворити змістові структури, гри значень, свідомого осмислення. У них був тільки рух і наростаюча какофонія з усіх боків, – розповідає автор. – Я не міг усвідомити, знайти слова. Тому просто малював те, що відчував. Цикл завершився 24 лютого 2022 року".

Вхід вільний.

Михайло Білас. Епатажний та самотній

Національний музей у Львові запрошує відвідати мистецький проєкт "Михайло Білас. Епатажний та самотній".

Проєкт представляє багатогранну постать непересічного українського митця і його величезний творчий спадок. Масштабна виставка, розгорнена одночасно у кількох просторах головної музейної локації, є свідоцтвом великого хисту та неабиякої працелюбності художника, який проявив себе у дизайні, у декоративному та художньому текстилі, виступив талановитим експозиціонером. 

Михайло Білас широко відомий як автор гобеленів, декоративних панно, майстер вишивки, а ще творець квіткових композицій і ляльок. Також буде репрезентовано його оригінальні аплікації, пастелі, акварелі, які доповнять проєкти-ескізи гобеленів.

Виставка триватиме до 2 березня.

Лисик

Центр інтелектуального мистецтва Меркурій (пл. А. Міцкевича, 10) запрошує оглянути виставковий проєкт "Лисик", присвячений творчості знаного українського художника-сценографа Євгена Лисика. 

Лисик здобув свободу на сцені театру, тут його задуми виросли до масштабів епічних просторових декорацій. І для того, аби показати увесь талант цього художника була потрібна саме така експозиція – історія того, як Лисик творив свої театральні світи.

"Образи, створені Євгеном Лисиком у відносно мирний час, сьогодні звучать по-новому: ескізи та грандіозні полотна до вистав наче належать Художнику, який свідчив усе це на власні очі", – зазначає автор проєкту, співкуратор Микола Молчан.

Він, разом з донькою художника Анною Лисик, створив уявний творчий простір митця, поділивши експозицію на кілька частин, кожна з яких розкриває різні аспекти його творчості, кажуть у центрі.

Один із залів присвячений унікальному спадку Лисика: легендарним завісам та об’ємним макетам до вистав Львівської національної опери, де художник реалізував понад вісімдесят вистав. А зал театрального костюма дозволяє глибше зануритися в процес створення персонажа вистави, які Лисик розробляв разом із дружиною Оксаною Зінченко (Лисик).

Окремий простір відведений для живого контакту з середовищем художника: через спогади родини, друзів та учнів, чиї роздуми про Євгена Лисика можна побачити у відеоісторіях.

Експозиція триватиме до 9 березня.

Створення світу за десять днів. Abra та Rina Riga

Львівський муніципальний мистецький центр запрошує на виставку "Створення світу за десять днів" художниць Abra та Rina Riga.

Як розповідають у мистецькому центрі, художниці познайомилися під час створення спільного магічного світу у Муніципальному мистецькому центрі.

"Тепер ми запрошуємо вас у місце символів та архетипів, глибоко вкорінених у спільній свідомості. Тут міфологія та боротьба з темними силами стає ще одним поступом для життя. Простір експозиції зі створеними знаками та символами стає провідником до пошуку внутрішньої сили спостерігача", – кажуть організатори

Головним об’єктом співпраці двох художниць стало спільне полотно Emelen, створене у просторі галереї під час монтажу.

Abra – художниця, тату-майстриня, реставраторка з Тернопільщини. Співпрацює із музичними гуртами та створює ілюстрації та обкладинки для альбомів та афіш.

Rina Riga – художниця та тьюторка з Харкова, зараз мешкає у Львові. Учасниця колективних виставок та міжнарожних колаборацій, зараз працює у студії дитячої творчості Ді(я)ти.

Мереживо століть

У Музеї модернізму відкрилася масштабна виставка витинанок української мисткині Дарії Альошкіної.

"Делікатне плетиво витинанки, що виявляє знакові моменти у мереживі історії", – так описують фантастичні роботи художниці у галереї.

Дарія Альошкіна зафіксувала у масштабних витинанкових панно дев’ять ключових періодів становлення українців як народу. Її роботи завжди відзначаються глибоким змістом та делікатністю форми. Зокрема, ці панно вже здобули визнання під час XVIII Венеційської бієнале в межах проєкту "Українське ДНК". 

Тим часом в Україні цей проєкт можна буде побачити вперше.

Початок відкриття о 16:00. Триватиме експозиція у Музеї модернізму (вул. Коперника, 15) до 9 березня.

виставка "Мереживо століть" Дарії Альошкіної

Історія ялинкових прикрас

У Палаці Потоцьких експонується виставка "Історія ялинкових прикрас", яка розповість як змінювались ялинкові іграшки від кінця XIX століття.

 Тут відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, якими були перші прикраси, коли та де вигадали скляні кулі, якими ж були українські ялинки багато років тому та як змінювалися стиль і вподобання щодо їх прикрашання.

Кураторка виставки дослідниця ялинкової прикраси, колекціонерка Марина Лук'янова.

Оглянути виставку можна з 18 січня по 23 лютого.

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

Коляда на Йордна у Гаю

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

виставка "Структури взаємности"

Фото: Софія Соляр, Роман Шишак

Теги:
Читайте також:
Львів
-0.7°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.55
    Купівля 41.55
    Продаж 42.07
  • EUR
    Купівля 42.82
    Продаж 43.65
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
3 лютого
21:51
У лебедів, які масово загинули у заплавах Західного Бугу на Львівщині, підтвердили вірус грипу
21:18
У Тернополі помер заслужений тренер України Леонід Морозов
У Тернополі помер заслужений тренер України Леонід Морозов
20:57
На Волині прикордонники виявили в автобусі "таємного пасажира": організатора схеми переправлення затримали
На Волині прикордонники виявили в автобусі "таємного пасажира": організатора схеми переправлення затримали
20:36
Одноголосне "так": громада міста Заставна на Буковині перейшла з УПЦ МП до ПЦУ
Одноголосне "так": громада міста Заставна на Буковині перейшла з УПЦ МП до ПЦУ
20:28
Оновлено
У Рівному затримали двох агентів РФ, які готували теракт біля райуправління поліції
У Рівному затримали двох агентів РФ, які готували теракт біля райуправління поліції
20:16
пограбування у Рівному
Погрожував пістолетом і пограбував: у Рівному раніше судимий чоловік заліз у чужу квартиру
20:00
Львівська 103-тя бригада ТрО показала, як дронами нищить піхотинців й броньовану техніку противника
19:41
На Закарпатті у Національному парку "Синевир" цвітуть перші весняні квіти
19:23
прощання зі загиблиими поліцейськими, Хмельницький
На Хмельниччині попрощались з поліцейськими Віктором Зюбрієм та Вадимом Королем, які загинули на фронті
19:06
Професор-економіст й депутат Юрій Раделицький візьме участь у виборах ректора Львівського університету
18:50
Чоловіка, який вбив пенсіонера у Рівному, відправили на примусове лікування до спецзакладу
18:35
На Тернопільщині п’яний водій "Славути" хотів за 10 тис. грн "відкупитися" від поліції
18:17
Шпажистки зі Львівщини вибороли срібло на юніорському Кубку світу в Єгипті
18:00
прощання
Львів 4 лютого прощатиметься із захисниками Олегом Хомицьким та Олегом Огоновським
17:53
Ексклюзив
Розширення дороги на Стрийській: Львівська міськрада передала Службі відновлення ділянку біля розв’язки
17:45
Православна церква України відкриє чоловічий монастир у Почаєві
17:35
Оновлено
"Була в тривожному стані": працівниця рівненського дитсадка вибачилася після коментаря під постом про вибух у ТЦК
17:32
кордон
На кордоні зі Словаччиною затримали двох чоловіків, які за підробленими документами хотіли виїхати з країни
17:17
Степан Бандера
Мер Франківська Марцінків назвав переможців конкурсу на найкраще виконання творів про Бандеру
17:02
Вдень невеликий сніг: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 4 лютого
17:00
У Мукачеві 13-річному чемпіону світу з єдиноборств вручили 100 тис. грн премії за досягнення
16:43
змагання BESTRONG GAMES у Львові
У Львові близько 100 ветеранів взяли участь у змаганнях BESTRONG GAMES
16:30
Роксолана Пиртко
Донька Ярослава Дубневича купила квартиру у Дубаї за 1,2 млн євро і запустила бізнес в ОАЕ
16:30
Огляд
Від підпілля до символу свободи: 96 років тому виникла ОУН
16:25
У Трускавці завершують облаштування нового міського кладовища
16:17
В ПЦУ назвали зображення бізнесмена Палиці у луцькому храмі серйозним порушенням православної іконографічної традиції
15:55
Львівська ОВА
Перший заступник голови Львівської ОВА за січень отримав 100 тис. грн зарплати
15:41
тролейбуси з автономним живленням у Львові
У Львові 10 тролейбусів обладнали системами автономного живлення
15:28
На Хмельниччині судитимуть жінку, яка ошукала літню кам’янчанку на $16 тис.
15:11
Суд постановив демонтувати квітковий кіоск біля готелю "Львів"
14:54
Колишній митрополит Івано-Франківської УПЦ МП співслужив із главою РПЦ Гундяєвим на річницю його інтронізації
14:50
На Прикарпатті чоловік під час конфлікту поранив знайому скальпелем, його затримали
14:16
Купили в месенджері карти та маршрут руху: на кордоні з Румунією затримали трьох утікачів з України
13:54
На Хмельниччині депортують нелегала-кримінальника з Молдови
13:33
На Буковині спалах кору: більше хворіють діти
13:15
На радіо FM Галичина стартував новий проєкт із живими виступами українських виконавців
12:42
Оксана Бірсан
Повернулася з Британії в Україну на операцію: львівські нейрохірурги врятували вагітну від паралічу
12:38
"Сталеві леви" з Хмельниччини знищили "урал", квадроцикли та іншу ворожу техніку на передовій
12:22
"Конкорданс Священних Біблій" 18 ст.: буковинець намагався ввезти до України раритетні книги
12:15
Закарпатка намагалася незаконно ввезти в Україну майже три сотні електронних цигарок 
Більше новин