На Львівщині через аномально теплу зиму у диких кабанів швидше народились поросята
У мисливських угіддях біля Львова зафіксували народження поросят диких кабанів у грудні – на початку січня, хоча традиційно вони народжуються в кінці січня – лютому
Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної адміністрації.
У мисливських угіддях біля Львова розпочали проводити облік мисливських та червонокнижних тварин. Такі обліки мають на меті з’ясувати чисельність тварин на території мисливського господарства. Як виявилось, цього року приблизно на місяць швидше, ніж зазвичай народились поросята диких кабанів.
"Ми оглянули всі біотехнічні заходи, а саме: місця підгодівлі тварин, солонці, наявність слідів тварин. Під час проведення обліку з’ясували, що через зміну клімату та нетипову теплу зимову погоду в грудні 2024 та січні 2025 в диких кабанів вже народилися поросята, – начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Андрій Сенюк. – Це пов’язано з тим, що протягом декількох років були теплі зими, не було снігу, було тепло і добра кормова база, в результаті в деяких тварин змістилися терміни гонів. В результаті зафіксували факти народження поросят в грудні – початку січня, а не традиційно як було колись, коли були снігові та холодні зими в кінці січня – лютому".
Читайте також: Аномально тепла зима: як це впливає на сільське господарство та природу
У Департаменті екології вважають, що в Україні треба у найкоротші терміни переглянути законодавство в галузі мисливства для врахування реальної ситуації, що склалася через зміни в природі, внести зміни до термінів полювання. Також не доцільно проводити обліки тварин методом шумового прогону в мисливських угіддях в яких зафіксовані такі випадки, оскільки свиня може загубити малі поросята. Потрібно дати можливість поросятам спокійно вирости, оскільки погода сприяє.
У ЛОДА нагадують, що традиційне полювання з 2022 року до сьогодні заборонене, мисливські господарства в час війни забезпечують лише належну охорону, підгодівлю тварин та догляд за мисливськими угіддями, тваринами і птахами, які там проживають.
- Актуальне
- Важливе