Головний архітектор Львова розповів деталі будівництва першого за 130 років православного храму у центрі міста
Наразі завершилась подача заяв на участь у другому архітектурному конкурсі на проєкт будівництва храму ПЦУ в районі вул. Левицького — Пекарської
Деталі проєкту та його історію у коментарі "Еспресо Захід" розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Як пояснив чиновник, відведення ділянки під будівництво церкви ПЦУ депутати міськради погодили ще близько 6-7 років тому.
"Звісно, це не є велика ділянка, але вона перебуває в пішохідному доступі з різних сторін, там є сполучення з кількома важливими місцями. Також там є новобудови, гуртожитки. Насправді громада, хоч і не є великою, але це парафіяни Православної Церкви України", – вказав архітектор.
Архітектурний конкурс, який проводять зараз, вже другий. Перший проводили ще близько п’яти років тому, проте тоді не змогли досягнути консенсусу щодо вигляду храму. За словами Антона Коломєйцева, проєкт храму був модерний та відходив від канонів Церкви, що і викликало суперечки та непорозуміння, а відтак його не реалізували.
"На цій орендованій ділянці Церква встановила розбірну конструкцію, але лише з погляду того, що вони не планували будівництво всупереч місту. Також ми мали звернення від мешканців щодо того, аби інтегрувати цей об’єкт і забезпечити там рекреаційну функцію", – додав він.
Головний архітектор запевнив, що храм матиме невеликі об’єми, адже навколо ділянки ростуть цінні зелені насадження, що і стало важливою умовою архітектурного конкурсу. Попри це, декілька дерев все ж приберуть, аби облаштувати ділянку для ритуальних дійств.
Друга спроба
Наразі місто проводить новий архітектурний конкурс, на який зареєструвалось вже понад 40 учасників. Опрацьовувати проєкти будуть близько двох місяців.
Що ж до того, чи стане новий проєкт остаточним та, чи вгодить усім верствам населення, Антон Коломєйцев зазначив, що журі складається з абсолютно різних членів, зокрема і люди, які добре розуміються на темі сакрального будівництва та представник православної Церкви.
Складу журі конкурсу:
- Антон Коломєйцев — директор департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради — головний архітектор Львова;
- Димитрій Рудюк — Митрополит Львівський і Сокальський Православної церкви України;
- Тетяна Балукова — начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради;
- Василь Косів — доктор мистецтвознавства, ректор Львівської національної академії мистецтв (за згодою);
- Юліан Чаплінський — архітектор (за згодою);
- Наталія Зінчук — архітекторка, головна архітекторка проєктів компанії «Зелемінь» (за згодою);
- Марко Савицький — архітектор, засновник та керівник архітектурного бюро «Savytskyy Design» (за згодою);
- Юрій Столяров — архітектор, головний архітектор проєктів ДПІ «Містопроєкт», (за згодою);
- Юрій Джигіль — архітектор, кандидат архітектури, делегований представник Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України, м. Львів.
Також він додав, що наразі в умовах конкурсу прописали важливі для вірян аспекти, зокрема і розміри паламарні та різниці, висоту підлоги та підхрестового "яблука", тому подібне.
Архітектор розповів, що терміни будівництва залежать від ПЦУ, яка і займатиметься подальшим веденням проєкту. Місто ж, своєю чергою, взяло на себе лише обов’язки проведення архітектурного конкурсу.
- У Львові оголосили конкурс на проєкт православного храму в центрі міста.
- Актуальне
- Важливе