Еспресо. Захід
Оновлено

На Львівщині виявили пташиний грип у мертвих лебедів. У частині Шептицького району ввели карантин

31 січня, 2025 п'ятниця
20:55

У четвер 30 січня біля водойми неподалік Шептицького рибалки натрапили на трагічну знахідку – майже три десятки мертвих лебедів. У п'ятницю 31 січня стало відомо, що тварини померли через пташиний грип, тому у частині Шептицького району ввели карантин

Зміст

Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, передає "Еспресо.Захід". 

У яких населених пунктах ввели карантин 

"У деяких населених пунктах Шептицького району запровадили карантинні обмеження через пташиний грип. Зафіксували загиблих лебедів в заплавах Західного Бугу між селами Волсвин, Бендюга та містом Шептицький. Дві птиці відібрали на дослідження біоматеріалу. У однієї з них виявили РНК-вмісний вірус грипу", - йдеться у дописі.

Очільник ЛОВА додав, що Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Шептицькій РДА вирішила ввести карантин на прибережній території заплавів річки Західний Буг. 

Загрозливу зону визначили в радіусі 3 кілометрів, в яку входять такі населені пункти: с. Бендюги, с. Волсвин. Обмеження триватимуть близько трьох тижнів.

"Протягом цього періоду фахівці здійснюватимуть нагляд за птицею як на фермах, так і в особистих господарствах у зоні спостереження радіусом не менше 10 кілометрів. Будуть проводити подвірні обходи для виявлення загиблої птиці та проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики пташиного грипу", - додав Козицький. 

Здійснено також відбір проб води на дослідження

До цього про виявлений пташиний грип повідомив представник Громади рибалок України у Львівській області Володимир Ткачик.

"Виявлено пташиний грип! Результати дослідження Держспоживслужби. Усе на контролі. По факту загибелі мінімум 30 лебедів мною задіяно усі служби Львівщини", - написав Володимир Ткачик.

Зранку Державна екологічна інспекція у Львівській області відзначила, що працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю "здійснено відбір проб води на дослідження для встановлення можливої наявності забруднюючих речовин у водному об’єкті". 

"Також Інспекцією вживаються додаткові заходи по встановленню всіх інших можливих причин негативного впливу, що могли стати причиною загибелі птахів. Тіла загиблих лебедів забрано на експертизу спеціалістами Держпродспоживслужби. Після встановлення причини Інспекцією буде розрахована шкода, завдана навколишньому природному середовищу. Матеріали по даному факту будуть передані в правоохоронні органи для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності", - йдеться у повідомленні.

Що таке пташиний грип та як уберегтися

Пташиний грип — це вірусне захворювання птахів, спричинене штамами вірусу грипу типу A. Він може уражати як домашню птицю (курей, качок, індиків), так і диких птахів. Деякі штами, зокрема H5N1, H7N9 і H5N8, є особливо небезпечними, оскільки викликають високий рівень смертності серед пернатих та мають потенціал для передачі іншим видам, включно з людьми.

Небезпека для людини полягає в тому, що певні штами пташиного грипу можуть спричиняти важкі форми захворювання з високим рівнем смертності. Інфікування зазвичай відбувається через прямий контакт із зараженими птахами або їхніми виділеннями, проте в окремих випадках вірус може передаватися від людини до людини. Симптоми включають високу температуру, пневмонію, дихальну недостатність, що може призвести до летального наслідку.

Як убезпечити себе:

  • Уникайте контакту з дикою або домашньою птицею без необхідності;
  • Якщо все ж торкнулися птиці — ретельно вимийте руки з милом, прийміть душ;
  • У разі виявлення мертвої птиці не торкайтеся її, не намагайтеся самостійно захоронити чи перемістити;
  • Повідомляйте про випадки захворювання або загибелі птиці у ветеринарну службу чи місцеву адміністрацію.

Загинуло близько 30 лебедів 

Нагадаємо, найперше про інцидент у Шептицькому повідомив колишній депутат обласної ради Володимир Ткачик.

"Особисто повідомив екологію, рибоохорону і Держспоживслужбу які спільно зі мною відреагували - взявши два лебеді на дослідження, для встановлення причини", - написав Володимир Ткачик. 

  • До слова, нещодавно на Волині браконьєра, який убив червонокнижну лосицю, вагітну двома лосенятами, відправили під домашній арешт
Теги:
Читайте також:
Львів
+16.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
21:53
троянди на все літо
На Львівщині 8 червня очікується хмарна погода з проясненнями, без опадів
21:37
На концерті Ірини Федишин у Галичі чоловік провалився під сцену під час освідчення
20:55
"Кручу педалі, щоб вони жили"
У Львові під час благодійного велопробігу зібрали 2 млн грн для дітей з онкозахворюваннями
20:14
У Львові 8 червня попрощаються з воїнами Денисом Войналовичем та Віталієм Огоринським
19:45
Ексклюзив
сміттєпереробний завод у Львові
Новий підрядник сміттєпереробного заводу у Львові: як влада міста усуває польську компанію від виконання робіт
16:00
меморіальна дошка журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
У Тернополі відкрили меморіальну дошку журналістам Миколі Ротману та Богдану Гарасимчуку
15:30
виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
У "Краківці" виявили партії літій-іонних акумуляторів на понад 1,2 млн грн
14:51
Спільна українсько-польська експедиція у Львові
На Львівщині проведуть пошукові дослідження місць поховання жертв трагедії 1944 року
13:39
Інтерв’ю
Андрій куліков Рейнджер
Море відстані між фронтом і тилом. Інтерв'ю з оборонцем Маріуполя Рейнджером про Львів, справу Каганяк і суспільство
12:31
Ексклюзив
У Львові пройшов Прайд: учасники вимагають прав для ЛГБТІК+-військових та відкликання нового Цивільного кодексу
11:07
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст
На Буковині під вагою понад 30 дітей обвалився підвісний міст: шестеро госпіталізовані
2026, субота
6 червня
14:45
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
Пілоти FPV дронів 14-ї волинської бригади знищили дві гармати, безпілотники і авто росіян
13:49
Оновлено
Обмін полоненими 05.06.2026
Шестеро жителів Львівщини повернулися з російського полону: прізвища
13:31
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
Історичне панно "Збір винограду" з Погулянки у Львові реставрували й перенесли на територію Jam Factory
13:01
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
У рейсовому автобусі на кордоні з Польщею вилучили 120 незадекларованих шкурок песця
12:22
Інтерв’ю
Руслан Неровня на позивний Таблиця
"Мені важливо зафіксувати свій час і досвід": начальник штабу танкового батальйону 125-ї бригади про війну і творчість
12:10
Інтерв’ю
Нікіта Кісельов
"Мені б на сніданок твій поцілунок". Ідеальний рецепт схуднення від співака Нікіти Кісельова
11:43
Львівщина 6 червня попрощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Львівщина 6 червня прощається з воїнами Юрієм Котелком і Богданом Довбушем
Більше новин