У лебедів, які масово загинули у заплавах Західного Бугу на Львівщині, підтвердили вірус грипу
У лабораторії підтвердили, що майже 40 лебедів, які загинули у заплавах Західного Бугу на Львівщині, хворіли вірусом грипу
Про це повідомили у Шептицькій міській раді.
"У суботу, 1 лютого, фахівцями відповідних служб було направлено на експертизу у Львівську регіональну лабораторію 38 мертвих лебедів, - йдеться у повідомленні. – Після дослідження біоматеріалів наявність вірусу грипу птиці підтверджено. Зараз відповідними службами здійснюється моніторинг на заплавах річки Західний Буг".
Нових випадків загибелі птиці наразі не виявлено.
Що було раніше
У четвер 30 січня біля водойми неподалік Шептицького рибалки натрапили на трагічну знахідку – майже три десятки мертвих лебедів. У п'ятницю 31 січня стало відомо, що тварини померли через пташиний грип, тому у частині Шептицького району ввели карантин
Загрозливу зону визначили в радіусі 3 кілометрів, в яку входять такі населені пункти: с. Бендюги, с. Волсвин. Обмеження триватимуть близько трьох тижнів.
"Протягом цього періоду фахівці здійснюватимуть нагляд за птицею як на фермах, так і в особистих господарствах у зоні спостереження радіусом не менше 10 кілометрів. Будуть проводити подвірні обходи для виявлення загиблої птиці та проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики пташиного грипу", - зазачив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Що таке пташиний грип та як уберегтися
Пташиний грип — це вірусне захворювання птахів, спричинене штамами вірусу грипу типу A. Він може уражати як домашню птицю (курей, качок, індиків), так і диких птахів. Деякі штами, зокрема H5N1, H7N9 і H5N8, є особливо небезпечними, оскільки викликають високий рівень смертності серед пернатих та мають потенціал для передачі іншим видам, включно з людьми.
Небезпека для людини полягає в тому, що певні штами пташиного грипу можуть спричиняти важкі форми захворювання з високим рівнем смертності. Інфікування зазвичай відбувається через прямий контакт із зараженими птахами або їхніми виділеннями, проте в окремих випадках вірус може передаватися від людини до людини. Симптоми включають високу температуру, пневмонію, дихальну недостатність, що може призвести до летального наслідку.
Як убезпечити себе:
- Уникайте контакту з дикою або домашньою птицею без необхідності;
- Якщо все ж торкнулися птиці — ретельно вимийте руки з милом, прийміть душ;
- У разі виявлення мертвої птиці не торкайтеся її, не намагайтеся самостійно захоронити чи перемістити;
- Повідомляйте про випадки захворювання або загибелі птиці у ветеринарну службу чи місцеву адміністрацію.
- Актуальне
- Важливе