На Волині 14-річна дівчина покупалася у водоймі та захворіла на лептоспіроз. Медики вилікували підлітка
14-річна Софія отримала лептоспіроз після купання у місцевій водоймі. Після цього дівчина два тижні пробула у реанімації
Про це повідомляє Волинське обласне медоб'єднання захисту материнства і дитинства, передає "Еспресо.Захід".
14-річна Софія разом зі старшим братом Софія ходила купатися у водоймі в селі Бірки Камінь-Каширського району. За словами мами дівчини, інколи вони плавали у воді й по декілька разів на день.
"22 липня ввечері у доньки піднялася висока температура, потім з’явилися симптоми кишкової інфекції. Стан доньки стрімко погіршувався, її госпіталізували одразу в реанімацію Любешівської багатопрофільної лікарні. Проте лікування не допомагало і далі нас терміново доправили до Луцька автівкою екстреної медичної допомоги", - зазначила жінка.
Дівчина поступила до Волинської обласної дитячої лікарні у вкрай важкому стані інфекційно-токсичного шоку. Інфекція уразила нирки, серце, легені, нервову систему дівчини. У реанімації Софія пробула два тижні. Зокрема тиждень її життя підтримував апарат штучної вентиляції легень.
Після поліпшення стану Софія продовжила лікуватися у діагностичному відділенні з дитячими інфекційними ліжками. Окрім подолання наслідків лептоспірозу, дівчина займалася з реабілітологом: вчилася сідати, їсти, ходити, говорити.
Після майже місяця лікування стан підлітка покращився і Софія вже готується до виписки.
Довідково про лептоспіроз
Лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання. Бактерія Leptospira потрапляє у воду з сечею інфікованих тварин: переважно гризунів, а також худоби, собак, диких тварин. Від людини до людини лептоспіроз не передається. Інфікується людина здебільшого через тріщини, порізи на шкірі.
"Окрім гарячки та кишкових розладів специфічним симптомом лептоспірозу є біль у м’язах, особливо литкових. Також застерігаю усіх від купання в водоймах зі стоячою водою – у спеку це особливо небезпечно. Варто знати, що інфекція може потрапити в організм і через слизові оболонки. У запобіганні лептоспірозу важливою є дератизація підвалів, укриттів, адже під час повномасштабної війни ми змушені проводити там час. Якщо у підвалах чи погребах зберігаються овочі, гризуни не мають із ними контактувати", - пояснила Юлія Ступінь, лікарка-педіатриня та дитяча інфекціоністка, яка лікувала 14-річну Софію.
Лептоспіроз у Західних областях
Фахівці дитячої лікарні св. Миколая у Львові врятували 16-річного хлопця, у якого після купання в річці почали відмовляти нирки і печінка. Він заразився небезпечною інфекцією
На Хмельниччині у липні двоє людей померло від лептоспірозу
На Тернопільщині 14-річний місцевий хлопчина із багатодітної родини скупався у річці Гнила, яка є притокою Збруча (басейн Дністра). У підлітка під час купання були відкриті рани на ногах. Після лікування у місцевому медичному закладі, дитину доправили у Тернопільську обласну дитячу лікарню, попередній діагноз - лептоспіроз. За декілька днів 14-річний помер у реанімації Тернопільської обласної дитячої лікарні
- Актуальне
- Важливе