На Хмельниччині двоє людей померло від лептоспірозу
На Хмельниччині збільшується кількість хворих на лептоспіроз. У липні від цієї недуги померли дві людини молодого віку
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Кількість хворих на лептоспіроз зростає
Як розповіла медичний директор лікарні Нінель Марцонь, в порівнянні з минулим роком кількість хворих на лептоспіроз збільшилась. У 2023 році в Хмельницькій інфекційній лікарні пролікувались 14 пацієнтів. Від початку цього року в медзакладі перебувало на лікуванні 8 хворих на лептоспіроз.
"Один раз на 4-5 років ми спостерігаємо невелике зростання кількості хворих. Був певний зріст захворюваності у 2022 році, коли більшість ховались в укриттях, підвалах. Зараз багато людей купається у водоймах, ловлять рибу, п'ють воду з криниці. Збудником хвороби є бактерія, яку переносять миші та щурі, і вона може потрапляти в організм через неушкоджену шкіру", – зазначила Марцонь.
У липні померло двоє людей
За словами медикині, до інфекційної лікарні хворі на лептоспіроз потрапляють регулярно.
"Це люди молодого віку – до 40 років. У липні від цієї хвороби померли дві людини. Наразі у нашому медичному закладі перебуває четверо пацієнтів. Наймолодшому – 17 років. Комусь вже стало краще. Проте двоє хворих наразі в реанімаційному відділенні", – повідомила медичний директор.
Симптоми лептоспірозу
Нінель Марцонь також додала, що хворі поступають у стаціонар у важкій формі, з сильними болями у ногах.
"Симптоми лептоспірозу – це висока температура, біль у всіх м'язах. Хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, тому зволікати з лікування не варто", – наголосила вона.
Щоб не захворіти на лептоспіроз, потрібно кип'ятити воду з криниці, добре мити продукти, які зберігались у підвальних приміщеннях, не купатись в незнайомих або застійних водоймах, радить медичний директор інфекційної лікарні.
- Раніше на Львівщині зафіксували смерть від лептоспірозу – померла 73-річна жінка. Ймовірною причиною захворювання був контакт з гризунами (кіт ловив мишей і приносив до помешкання захворілої).
- Актуальне
- Важливе