Мільйонер з дорогими автомобілями: що задекларував ексголова Тернопільської облради Головко
30 січня колишній голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, якого підозрюють у корупції, оприлюднив декларацію за 2022 роки. Як можна побачити, Головко та його друина є мільйонерами
"Еспресо.Захід" розповість, що задекларував ексочільник Тернопільської обласної ради Михайло Головко.
Тож, у декларації сім’єю Михайла Головка вказані: дружина Мар’яна, та чотири сини – Гордій, Лук’ян, Богдан і Макар.
Стосовно об’єктів нерухомого майна, сімї належить:
Дві квартири: одна 64 м2 в Тернополі, що у власності Головка з 2000 року і на момент купівлі ціна становила 10 500 грн (зараз ціна від 0,5 до 1 млн грн), та інша квартира площею 72,5 м2, що у власності дружини Мар’яни з 2020 року і її ціна на момент купівлі – 737 500 грн.
Нежитлове приміщення: його площа 445,8 м2 і воно розташоване у селі Новики, поруч Збаража. Приміщення належить дружині Мар’яні з 2018 року, на момент набуття власності ціна – 258 564 грн.
Земельна ділянка: також належить дружині Мар’яні з 2021 року, площа становить 700 м2, розташована ділянка у місті Тернопіль. Ціна на момент купівлі – 140 844 грн.
Станція технічного обслуговування: найдорожча власність родини Головків, яка теж належить дружині Мар’яні (їй 50%, інші 50% - Андрію Паскевичу). Ціна на момент набуття прав у 2019 році – 1 270 000 грн. Загальна площа – 66, 8 м2. Станція розташована у місті Тернопіль.
Сім’я Головка має два дорогих автомобілі, які в сумі коштують близько 2 млн грн:
- Дружині Маряні належить Honda Pilot 2018 року, ціна якої на момент придбання у 2019 році вказана 1 200 000 грн.
- Сам же Михайло Головко має Honda Pilot 2016 року. ціна якої на момент придбання у 2020 році казана 588 000 грн.
Читайте також: Дружина мільйонерка, а вдома десятки тисяч доларів готівки: що у декларації мера Тернополя
Доходи Головка та його дружини роблять сім’ю мільйонерами.
Михайло Головко задекларував за основним місцем праці (голова Тернопільської облради) дохід за 2022 рік у сумі - 1 178 955 грн. Також він задекларував "подарунок" за 250 грн від Чернівецької ОВА.
Натомість його дружина заробила 1 200 000 грн – це дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. Крім цього вона отримала 54 820 грн соціальних виплат від управління праці та соціальної політики Тернопільської міськради, а також ще 6500 грн допомоги від того ж управління.
Стосовно грошових активів, то вдома Михайло Головко тримає 1,5 млн грн. Його дружина – ще більше – 1,7 млн грн.
Натомість свої кошти у банках, Михайло Головко відмовився показати, лише засвідчивши, що має 5 рахунків у Приватбанку, вказавши, що інформація про них конфіденційна.
Ще цікаво, що він задекларував позику у 500 тис. грн, яку його дружина у 2020 році надала Андрію Шило, який імовірно раніше працював помічником Михайла Головка, коли той був народним депутатом України.
Передісторія про Михайла Головка
26 червня НАБУ та САП затримали голову Тернопільської облради Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації на отриманні хабаря. В той день детективи НАБУ вилучили у Михайла Головка 600 тисяч гривень. Загальна сума хабаря склала 2,4 млн грн.
Наступного дня стало відомо, що в кабінеті голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка в ході обшуків знайшли предмети, схожі на вибухонебезпечні.
Дружина Головка та спортивний журналіст і політик Ігор Мірошниченко відреагували на його затримання детективами НАБУ.
28 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи голові Тернопільської облради Михайлу Головку та заступникам голови ОВА Ігорю Дем’янчуку та Ігорю Гайдуку.
29 червня Михайла Головка звільнили з-під варти, за нього внесли заставу у понад 805 тис. грн. 3 липня посадовець вийшов на роботу та дав першу пресконференцію після затримання.
4 липня САП оскаржила запобіжні заходи Головку та заступникам голови Тернопільської ОВА.
7 липня Михайло Головко пішов на лікарняний, а 3 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала незаконним вилучення коштів у нього.
7 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася відсторонити від посади голову Тернопільської облради Головка. А вже 21 серпня Головко з браслетом на нозі повернувся до роботи.
Згодом повідомлялося, що ВАКС на два місяці продовжив строк дії обов'язків, покладених на Михайла Головка. йому повернули знайдені під час обшуків гроші, оскільки вони виявилися не його.
На початку жовтня стало відомо, що Головко знову пішов у відпустку. Цього разу за свій рахунок на 30 днів. Однак 24 жовтня у Тернопільській облраді почали збирати підписи за відставку голови Головка, він терміново перервав відпустку і вийшов на роботу.
Головко підписав розпорядження про скликання сесії на 15 листопада, однак депутати Тернопільської обласної ради хочуть провести її раніше, аби розглянути його звільнення.
25 жовтня ВАКС не продовжив Михайлу Головку особисті зобов’язання.
26 жовтня депутати облради провели позачергову сесію, де таємним голосуванням звільнили Михайла Головка з посади голови Тернопільської обласної ради. "За" звільнення одноголосно проголосував 51 обранець. Наразі він оскаржує це рішення у суді.
15 листопада прокурор САП звернувся до суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу Головку і вже через два дня йому призначили цілодобовий домашній арешт.
11 січня прокуратура завершила слідство у справі ексголови Тернопільської облради Головка. Пізніше стало відомо, що Головку оголосили нову підозру - в незаконному зберіганні боєприпасів.
13 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду частково змінила запобіжний захід колишньому голові Тернопільської обласної ради Михайлу Головку, зобов'язавши Головка з 21 години до 07 години нікуди не виходити з дому.
- Актуальне
- Важливе