Головко, якого підозрюють у корупції, подав позов до суду "через незаконне звільнення"
Михайло Головко подав позов до суду про визнання незаконним рішення сесії про його звільнення з посади голови обласної ради
Про це Суспільному розповів адвокат Михайла Головка Олександр Тананакін, передає "Еспресо.Захід".
Позов подали до Тернопільського окружного адміністративного суду 5 листопада.
"Враховуючи те, що 26 жовтня відбувалося в стінах обласної ради, є прямим порушенням норм законодавства України, статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування, тому, відповідно, є всі підстави, щоб оскаржити це рішення. Я, звісно, цим скористався не заради того, що мені потрібна посада, а просто має бути верховенство права і всі мають дотримуватися закону. І мені прикро, що все ж таки тиск зі сторони голови адміністрації Володимира Труша на депутатський корпус, і в такий спосіб вони не хотіли дотримуватися законодавства. В тому числі, що було підписане розпорядження про скликання сесії 8 листопада з цим самим порядком денним, яким вони вимагали мого звільнення. І я готовий був скликати сесію, прийти і доповідати, виступити перед депутатами, багатьом подякувати, але, на жаль, вони цього дуже боялися", — говорить Михайло Головко.
На запитання кого бачить на посаді голови облради, Михайло Головко відповів:
"Ну, по-перше, я вважаю, що мене незаконно звільнили. На сьогодні, я вважаю, що я ще є на цій посаді, а суд встановить правоту, наскільки це було правильним, чи неправильним рішенням ради. Тому, я думаю, час все розставить на свої місця. Речі свої з кабінету забрав уже, а трудову книжку не забирав ще. В мене вже записано там, що мене звільнено, згідно з рішенням сесії №807-14. Минулого тижня прихворів, не мав часу. Цього тижня може заберу".
Як депутат обласної ради, продовжуватиме брати участь у сесійних засіданнях. Також чоловік розповів, чим займатиметься, якщо суд прийме рішення не на його користь.
"В мене багато є ідей і задумів, я їх зараз не буду озвучувати, але життя на посадах не закінчується. Я політик вже зі стажем і моя політична діяльність я не вважаю, що призупинена. Як на сьогодні, ключове завдання у мене це закрити ту справу, яку проти мене відкрили, як то кажуть, зшили білими нитками, яка розсипається. Вони розуміють, що вона безперспективна, тому і запобіжні заходи з мене всі зняті. Може через те і спішив хтось в раді, дуже хотіли, щоб до того часу, бо боялися, що коли мене виправдають і я доведу свою правоту, і їм буде важко протягнути голосування про звільнення моє".
За коментарем щодо позову Михайла Головка кореспонденти Суспільно звернулися до Володимира Болєщука, який тепер виконує обов’язки голови облради. Він відповів, що наразі не готовий давати коментарі з цього приводу.
Питання про відставку обвинуваченого в отриманні хабаря Михайла Головка депутати розглянули на сесії 26 жовтня. Її скликали на вимогу більшості депутатів. Це рішення вони підтримали одноголосно.
Читайте також: Хто такий Михайло Головко й у чому підозрюють голову облради Тернопільщини
Передісторія
26 червня НАБУ та САП затримали голову Тернопільської облради Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації на отриманні хабаря. В той день детективи НАБУ вилучили у Михайла Головка 600 тисяч гривень. Загальна сума хабаря склала 2,4 млн грн.
Наступного дня стало відомо, що в кабінеті голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка в ході обшуків знайшли предмети, схожі на вибухонебезпечні.
Дружина Головка та спортивний журналіст і політик Ігор Мірошниченко відреагували на його затримання детективами НАБУ.
28 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи голові Тернопільської облради Михайлу Головку та заступникам голови ОВА Ігорю Дем’янчуку та Ігорю Гайдуку.
29 червня Михайла Головка звільнили з-під варти, за нього внесли заставу у понад 805 тис. грн. 3 липня посадовець вийшов на роботу та дав першу пресконференцію після затримання.
4 липня САП оскаржила запобіжні заходи Головку та заступникам голови Тернопільської ОВА.
7 липня Михайло Головко пішов на лікарняний, а 3 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала незаконним вилучення коштів у нього.
7 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася відсторонити від посади голову Тернопільської облради Головка. А вже 21 серпня Головко з браслетом на нозі повернувся до роботи.
Згодом повідомлялося, що ВАКС на два місяці продовжив строк дії обов'язків, покладених на Михайла Головка. йому повернули знайдені під час обшуків гроші, оскільки вони виявилися не його.
На початку жовтня стало відомо, що Головко знову пішов у відпустку. Цього разу за свій рахунок на 30 днів. Однак 24 жовтня у Тернопільській облраді почали збирати підписи за відставку голови Головка, він терміново перервав відпустку і вийшов на роботу.
Головко підписав розпорядження про скликання сесії на 15 листопада, однак депутати Тернопільської обласної ради хочуть провести її раніше, аби розглянути його звільнення.
25 жовтня ВАКС не продовжив Михайлу Головку особисті зобов’язання.
26 жовтня депутати облради провели позачергову сесію, де таємним голосуванням звільнили Михайла Головка з посади голови Тернопільської обласної ради. "За" звільнення одноголосно проголосував 51 обранець.
- Актуальне
- Важливе