Прокуратура завершила слідство у справі ексголови Тернопільської облради Головка
11 січня 2024 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього голови Тернопільської обласної ради, який підозрюється в проханні надати та одержанні неправомірної вигоди від бізнесмена-волонтера
Про це повідомляє САП, передає "Еспресо.Захід".
На сьогодні детективами НАБУ за дорученням прокурора відкрито матеріали кримінального провадження стороні захисту для ознайомлення.
Голову Тернопільської обласної ради у червні 2023 року було викрито "на гарячому" одразу після одержання ним понад 600 тис. грн. Ці кошти посадовець вимагав за узгодження та включення в перелік об’єктів, які потребують фінансування за бюджетні кошти, виконаних робіт з капітального ремонту дороги місцевого значення, а також подальше підписання актів виконаних робіт комунальним підприємством Тернопільської обласної ради.
У той же день на вимаганні від цього ж підприємця майже 2 млн грн було викрито двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації.
10.01.2024 матеріали слідства стосовно ексголови Тернопільської облради виділили в окреме провадження. Також особі повідомили нову підозру. На сьогодні його дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 368 та ч. 1 ст. 263 КК України.
Розслідування стосовно заступників голови Тернопільської ОВА наразі триває.
Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Передісторія
26 червня НАБУ та САП затримали голову Тернопільської облради Михайла Головка та двох заступників голови Тернопільської військово-цивільної адміністрації на отриманні хабаря. В той день детективи НАБУ вилучили у Михайла Головка 600 тисяч гривень. Загальна сума хабаря склала 2,4 млн грн.
Наступного дня стало відомо, що в кабінеті голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка в ході обшуків знайшли предмети, схожі на вибухонебезпечні.
Дружина Головка та спортивний журналіст і політик Ігор Мірошниченко відреагували на його затримання детективами НАБУ.
28 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи голові Тернопільської облради Михайлу Головку та заступникам голови ОВА Ігорю Дем’янчуку та Ігорю Гайдуку.
29 червня Михайла Головка звільнили з-під варти, за нього внесли заставу у понад 805 тис. грн. 3 липня посадовець вийшов на роботу та дав першу пресконференцію після затримання.
4 липня САП оскаржила запобіжні заходи Головку та заступникам голови Тернопільської ОВА.
7 липня Михайло Головко пішов на лікарняний, а 3 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визнала незаконним вилучення коштів у нього.
7 серпня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася відсторонити від посади голову Тернопільської облради Головка. А вже 21 серпня Головко з браслетом на нозі повернувся до роботи.
Згодом повідомлялося, що ВАКС на два місяці продовжив строк дії обов'язків, покладених на Михайла Головка. йому повернули знайдені під час обшуків гроші, оскільки вони виявилися не його.
На початку жовтня стало відомо, що Головко знову пішов у відпустку. Цього разу за свій рахунок на 30 днів. Однак 24 жовтня у Тернопільській облраді почали збирати підписи за відставку голови Головка, він терміново перервав відпустку і вийшов на роботу.
Головко підписав розпорядження про скликання сесії на 15 листопада, однак депутати Тернопільської обласної ради хочуть провести її раніше, аби розглянути його звільнення.
25 жовтня ВАКС не продовжив Михайлу Головку особисті зобов’язання.
26 жовтня депутати облради провели позачергову сесію, де таємним голосуванням звільнили Михайла Головка з посади голови Тернопільської обласної ради. "За" звільнення одноголосно проголосував 51 обранець. Наразі він оскаржує це рішення у суді.
15 листопада прокурор САП звернувся до суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу Головку і вже через два дня йому призначили цілодобовий домашній арешт.
- Актуальне
- Важливе