Куди піти у Львові з 24 по 28 липня: Джазове тріо Александри Ханке та Нацпром. Підгірці
Із 24 по 28 липня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, літературних подій, вистав, зустрічей та презентацій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Презентації, майстер-класи, зустрічі та екскурсії
Розмова про фентезі з Любою Деркач та Лесею Яцутою
У середу, 24 липня, Бібліотека Іваничука (площа Ринок, 9) запрошує на зустріч із талановитими письменницями Любою Деркач та Лесею Яцутою.
Під час зустрічі відвідувачі матимуть нагоду зануритись у світ "Навіяних" та "Темену", дізнатися про творчий процес створення книг з перших уст, поспілкуватись з авторками, дізнатись їхні секрети та отримати цінні поради щодо написання власних історій, а також отримати автограф від Любові та Лесі та додати до своєї колекції нові книги.
Початок о 18:30.
"Кава на Професорській" з Ільком Лемком
У п'ятницю, 26 липня, львів'ян та гостей міста запрошують на захоплюючу зустріч з відомим письменником, перекладачем, львовознавцем та музикантом Ільком Лемком за адресою вулиця Професорська, 1.
Під час зустрічі пан Ілько ділитиметься своїми роздумами на тему "Львів і європейські цінності" та презентуватиме свою книгу "Львівська минувшина". Основну увагу гість зосередить на матеріалах, які увійшли в цю книгу, а також проведе автограф-сесію.
"Особливі умови автограф-сесії: кожен, хто зробить пожертву на технічні потреби підрозділу ЗСУ, в якому нині служить наш колега Ігор Гармаш, отримає в подарунок книжку Ілька Лемка з підписом автора", – кажуть організатори.
Початок о 17:30. Вхід вільний.
Презентація анімаційного кліпу Wellerman у колаборації King & Beggars, #Neivanmade і Joe Lindsley
У неділю, 28 липня, львів'ян та гостей міста запрошують на презентацію анімаційного кліпу Wellerman у колаборації King & Beggars, #Neivanmade і Joe Lindsley.
Подія відбудеться у Львівському муніципальному мистецькому центрі.
Разом із гостями учасники проєкту поговорять про його мету і цілі, середньовічні меми і масову культуру як способи говорити про війну, історичні образи і пасхалки, заховані у кліпі, як створювалася анімація, як розроблялась середньовічна стилізація пісні, а також розкажуть про особливості давніх інструментів та гри на них.
Початок о 15:00. Для участі необхідно зареєструватися за посиланням.
Концерти
Все, що ми любимо. All we love
У середу, 24 липня, Львівський органний зал запрошує на особливий сімейний концерт "Все, що ми любимо. All we love".
Як зазначають в органному залі, цей вечір стане святом музики для всієї родини, де батьки і діти зможуть насолодитися творами, які об'єднують покоління. Світлана Позднишева та Ольга Стрілецька, талановиті органістки та піаністки, створили програму з найвідоміших класичних творів, серед яких – увертюра до опери "Кармен" Жоржа Бізе, чарівні п'єси Антоніна Дворжака зі сюїти "З богемського лісу", велична "Фортуна" з кантати "Карміна Бурана" Карла Орфа, ніжні романси Анатолія Кос-Анатольського, "Прадавні гірські танці Верховини" від Євгена Станковича, запальне "Libertango" Астора П'яццолли та багато інших шедеврів.
Всі ці композиції прозвучать у виконанні дуету – органного чи фортепіанного.
Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням.
Jam session
У четвер, 25 липня, артцентр "Дзиґа" запрошує на вечір Jam session.
Як крозповідають у Дзизі, звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бі боп, хард хоб, кул – можна почути у вечір, де джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться своїми емоціями з публікою.
Приєднатися до участі запрошують також студентів ЛНМА та усіх збажаючих хто грає, співає та підтримує джазову творчість.
Початок о 20:00. Вартість входу – 200 гривень.
Джазове тріо Александри Ханке
У неділю, 28 липня, у Jam Factory Art Center тріо Александри Ханке зіграє на фортепіано, контрабасі та барабанах ціле розмаїття жанрів.
На концерті звучатиме латиноамериканська, польська та скандинавська музика, аранжування відомих попкомпозицій і джазових стандартів, а також авторські пʼєси.
Музикантка та музиканти: Александра Ханке – фортепіано, Костянтин Іоненко – контрабас, Богдан Мукомела – барабани.
Початок концерту о 19:00 (open door 18:20). Вартість квитків 400 гривень, а в день концерту – 450 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
"Domowroty / Поверннення / Homing. Влодзімєж Пухальскі"
У п'ятницю, 26 липня, Львівський муніципальний мистецький центр запрошує га відкриття виставки "Domowroty / Поверннення / Homing. Влодзімєж Пухальскі" куратора Андрія Боярова.
Виставка запрошує у світ фотографії та експериментів Влодзімєжа Пухальского – харизматичного митця й натураліста, чиє життя поділила війна на до і після. Образи дому та втрати, війни та повернення є тими темами виставки, довкола яких розгорнуться розмови у галереї, неподалік парку, звідки чутно спів птахів.
Усі роботи Пухальского та архівні матеріали походять зі збірки Королівського музею у Нєполоміцах. Вперше ця експозиція під куруванням Андрія Боярова відкрилась у Міжнародному Центрі Культури у Кракові у 2022 році, згодом – в Галереї Фотографії міста Жешува. А сьогодні куратор презентує її львів’янам та гостям міста у співпраці з Львівським муніципальним мистецьким центром та Центром міської історії.
Початок о 18:00.
Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко
Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.
"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.
Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.
Експозиція триватиме до 15 вересня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.
Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис
У п'ятницю, 19 липня, Нацмузей (просп. Свободи, 20) запрошує відвідати відкриття виставки "Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис".
Олександр Сухоліт є видатним представником українського мистецтва кінця XX – початку XXI століття. Як зазначають у музеї, можливо, художник є менш знаним у Львові, проте його вплив на творче середовище Києва сьогодні важко переоцінити. Митець є представником "Нової хвилі" та засновником групи "Азбука", однак сповідує естетику модернізму, з його масштабністю універсальних тем та монументальною узагальненістю форм.
Виставка репрезентує доробок останніх років, у якому представлено чимало жіночих образів: через них митець розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Художник запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.
Початок відкриття о 16:00. Експозиція триватиме до 24 вересня.
Бог є світло. Відкриття виставки Глафіри Щербак
Галерея Icon Art запрошує оглянути виставки Глафіри Щербак "Бог є світло".
"Рай – місце, де перебуває Бог, простір вічного блаженства та спокою, де зникають поневолюючі ланцюги земного життя. Рай і світло є взаємопов'язаними, вони символізують духовне відродження, спасіння та єднання з Богом. Це точка відліку і кінцевий пункт призначення. Промінь світла у результаті дисперсії утворює кольоровий спектр. У творах я втілила через кольоровість ідею єдиного райського світла, яким пронизані шляхи буремного життя душі на землі. Барвистість підкреслює багатство взаємодій людини і Бога. Але людина може і загубитись в кольорі, забути біле, не впізнати Бога й істинне. І все ж на місці тернини зросте кипарис, а замість кропиви появиться мирт", – розповідає про виставку авторка.
Триватиме експозиція до 11 серпня.
Виставка "Ad Astra Infinita"
У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка художника Володимира Буденкевича "Ad Astra Infinita".
Головною темою творів є космос і кожен елемент, чи то зірка, планета чи галактика, яка взаємодіє з іншими, створюючи динамічний взаємозв'язок.
"Спостерігаючи безмежність зірок на нічному чи ранковому небі – я часто заглиблююсь у філософські роздуми про наше місце у Всесвіті, про взаємодію людини з усім живим й неживим, що оточує її", – каже автор.
"Крим" Олега Тістола
У Палаці культури імені Гната Хоткевича експонується персональна виставка відомого українського художника, представника нової української хвилі Олега Тістола "Крим".
Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.
Під час виставки триватиме збір на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі".
"Об’єктив війни". Фотоспогади бійця 47-ї ОМБр
У Центрі Шептицького можна переглянути фото виставку "Об’єктив війни", створену воїном 47-ї ОМБр Олексієм Назаренком, який під час виконання завдань на лінії фронту фіксував події війни та побут своєї бригади на плівковий фотоапарат.
Виставка "Об’єктив війни" – це своєрідний фото та аудіощоденник повномасштабної війни, автор якого ділиться власним досвідом служби у війську, історіями підрозділу та особистими роздумами.
"Виставка присвячується полеглим Героям нашої бригади, нашого батальйону. Пам’ятайте, цей список поповнюється кожен день новими іменами", – каже про неї сам автор.
Експозиція триватиме до 28 липня.
Виставка "Сила моменту" Закентія Горобйова
Зелена канапа запрошує на огляд виставки "Сила моменту" Закентія Воробйова.
Раніше луганчанин, а з 2007 року киянин, Закентій Горобйов – мураліст, графічний дизайнер, каліграф і спеціаліст з леттерингу та книжковий ілюстратор.
На виставці можна буде побачити близько 30 робіт сучасного митця. До цього частково вони експонувались в Запоріжжі (туристичному центрі) та у Києві (на Книжковому Арсеналі). Роботи створені на полотні й фанері.
Триватиме експозиція до 21 липня.
До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис
У малих виставкових залах відділу "Палац Лозинського" (вул. Василя Стефаника, 3) експонується персональна виставка "До невідомого всесвіту. Михайло Дзиндра: графіка, живопис".
Живописні та графічні твори – у змішаній авторській техніці, начерки, естампи – вагомий пласт доробку Михайла Дзиндри 1970-х – початку 2000-х рр. Осердям формотворчих пошуків майстра є редукція емпіричного та уречевлення посутнього в асоціативній, експресивній, консолідованій у самодостатній всесвіт пластичній драмі кольорів, ліній, площин.
Як розповідають організатори, тут представлені графічні і живописні твори художника з приватної колекції Софії Дзиндри, що засвідчують здатність графічної та живописної мови до о-мовлення світу, о-присутнення сутності, її здійснення як "домівки буття" (М. Гайдеґґер). Експозицію доповнюють 16 скульптурних композицій майстра зі збірки Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького.
Триватиме виставка до 28 липня.
Виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”
У Львівському скансені відкрилася виставка Стаса Жалобнюка “Випромінювання”.
Стас Жалобнюк - художник з фронтиру, з першої лінії, а такою, особливо останніх два роки, є українська Одеса… І своє мистецтво, яке він робить у цей час, називає пропагандою, бо іншого робити зараз не може… Ми це означимо як актуальне мистецтво, що реагує на страшну дійсність… Тут і про пам’ять родини, і про понівечені людські долі, про те, що ми є цілями для ворога, про втрати і біль…
"Випромінювання" Стаса Жалобнюка поєднує декілька циклів художника, створених упродовж останніх десяти років: "Випромінювання", "Садок діда Сави", "Портрети" та інші. Проєкт організований спільно з Одеським національним художнім музеєм.
Виставка розташувалася у костелі зі с. Язлівчик.
"Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022"
У Львівському муніципальному мистецькому центрі триває виставка "Вас вітає музей сучасного мистецтва, Херсон 2002 – 2022".
Експозиція приурочена до двадцятиріччя МСМХ. Виставка є хронологічною репрезентацією ключових проєктів від заснування локації до окупації міста.
Учасники та учасниці: Вʼячеслав Машницький, Поліна Райко, Стас Волязловський, Юлія Волязловська, Семен Храмцов, Микола Маценко, Олександр Жуковський, Олександр Печерський, Маргарита Болгар, Віктор Покиданець, Юрій Білей, Микола Карабінович, Сашко Довгий, Юлія Манукян, Лесь Касьянов.
- Актуальне
- Важливе