Відкрили автентичну колористику: на Львівщині реставрують розписи старовинної церкви
Триває реставрація давніх розписів Михайлівської церкви в Ісаях, що на Львівщині. Тут реконструюють втрачені елементи стінопису
Відповідну інформацію оприлюднили на сайті Львівської ОВА.
28 серпня, в селі Ісаї, що на Самбірщині, відбулась виїзна науково-реставраційна рада. Обговорили встановлення іконостаса після завершення реставрації, питання музеєфікації пам'ятки та інші деталі.
Фото: loda.gov.ua
Про хід реставрації розповів художник-реставратор вищої категорії, який з колективом працює на об’єкті, Олег Рішняк.
"Минулого року зображення в центральній частині цієї церкви навіть не проглядалися через щільні шари кіптяви та забруднень. Ми ще можемо бачити ці забруднення на «вітрилах» і в нижній частині, але роботи там ще тривають. Також бачимо наскільки вдалося все укріпити, видалити шари бруду, відкрити автентичну колористику. Виконуючи естетичну реінтеграцію малярства, ми керувались принципами наукової реставрації: тонували живопис задля збереження естетичної цілісності художнього твору та уникали відтворення та реконструкцій втрачених елементів стінопису", – розповідає Олег Рішняк.
Фото: loda.gov.ua
Цьогоріч до реставрації стінописів залучили кращих студентів-реставраторів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Працювали на обєктіоб'єкті – Діана Юр, Катерина Гук, Анна Гасюк.
"Ми сумнівалися, чи будемо реставраторами до того, як приїхали сюди. Після об’єкту думка про реставрацію кардинально змінилася і тепер є впевненість, що ти хочеш робити в житті. Я планую залишитись в реставрації – мені це дуже сильно подобається, особливо, коли ти бачиш завершені етапи роботи, то виникає великий захват від того, що ти це сам робиш", – ділиться враженнями від практики Анна Гасюк.
Довідково
Дерев’яна церква Св. Михаїла у селі Ісаї на Самбірщині. Це одна з найдавніших дерев’яних церков на Львівщині, датована 1663 роком.
Цьогоріч на реставрацію унікальних розписів в обласному бюджеті передбачили 3 мільйони 200 тисяч гривень.
Які ще реставраційні роботи провели на Львівщині
У Львові із вересня можна подати заявку на реставрацію історичних вікон і брам\
До слова, на Львівщині за минулий рік відреставрували декілька найцінніших пам'яток архітектури
Загалом, за підтримки департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА вдалось завершити реставраційні роботи на таких об’єктах:
-
Дерев’яна церква Собор Пресвятої Богородиці у селі Заболотці на Золочівщині. Це пам’ятка національного значення, датована 1746 роком. На її утримання скерували 5 млн 461 тисячу гривень з обласного бюджету та ще 200 тисяч – з місцевого;
-
Пам’ятник Маркіяну Шашкевичу у селі Підлисся Золочівського району. Це пам’ятка монументального мистецтва, встановлена у 1911 році. На реставраційні роботи скерували 433 тисячі гривень;
- Актуальне
- Важливе