Війна з МАФами навколо підземки: суд відмовив Львівській міськраді у проведенні експертизи щодо кіосків на Героїв УПА
До цього перевірку щодо МАФів біля підземного переходу на вул. Героїв УПА проводила міська інспекція Держархбудконтролю
Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень, інформує "Еспресо Захід".
Відтак, Львівська міська рада, як позивач у справі щодо звільнення відповідної ділянки на вул. Героїв УПА, просила суд призначити комплексну судову будівельно-технічну та земельно-технічну експертизу. Така була б покликана вирішити 11 питань, серед яких відповідність кіосків вимогам ДБН та інклюзивності, чи правильно вони розміщенні, чи не порушують проєктної пропозиції та встановлених червоних ліній.
Окрім того, представник муніципальної влади у суді вказав, що результати попередньої перевірки, яку 2 жовтня 2024 року провів судовий експерт Тарас Бобало, суперечать наявним письмовим доказам у справі.
"Як стверджує позивач, наявні підстави для передачі вирішення цього питання особам, які володіють спеціальними знаннями", – йдеться в ухвалі суду.
Водночас у суді вказали, що більшість питань, які поставлені позивачем не стосуються предмету і підстав позову, а також не впливають на можливість задоволення чи не задоволення позовних вимог. Також в ухвалі додали, що наявність сумніву у висновку попередньої експертизи належно не обґрунтована.
Відтак суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про призначення судової експертизи.
Читайте також: Поки лише штраф й зняття вивісок. Щодо МАФів на Героїв УПА у Львові завершили офіційну перевірку
Що відомо про МАФи на Героїв УПА
Нагадаємо, що на так зване "розширення" підземного переходу звернули увагу ще минулого року. Тоді міська інспекція ДАБК звернулася в Київ з проханням дозволити провести офіційну перевірку. Адже на вул. Героїв УПА, 73 підприємці розпочали масштабну реконструкцію без дозволу.
"Йдеться не просто про реконструкцію, а про захоплення комунальної землі – орієнтовно на три метри тротуару "розширився" підземний перехід. При чому таке "розширення" зареєстрував у праві власності досить знаний у певних колах держреєстратор Зубрянської сільради Живко М.", – зазначали тоді у департаменті містобудування ЛМР.
Міська інспекція ДАБК звернулась у прокуратуру, а та, своєю чергою, у поліцію – і вже там відкрили кримінальне провадження. Однак і зараз ситуація залишається на тому самому місці.
У жовтні Західний апеляційний господарський суд відмовив Львівській міськраді та скасував заборону на будівельні роботи та введення в експлуатацію МАФів на підземному переході біля "Кінескопу".
Цікаво, в чиїй власності перебувають приміщення в підземному переході. Вони належать ПП "Правниче агентство "Статус-Кво", що є правонаступниками ТОВ "Юридичне агентство "Юкон". Власниками ТОВ "Юридичне агентство "Юкон" є родина відомого адвоката Володимира Косенка та його дружини Людмили. Косенки також мають у власності колишній корпус заводу "Кінескоп".
- Актуальне
- Важливе