Куди піти у Львові з 14 по 19 січня: Щедрик від Олега Скрипки та "Мереживо століть"
Із 14 по 19 січня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій після різдвяних свят, нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Майстер-класи, зустрічі, лекції та екскурсії
Майстер-клас із витинанки з Дарією Альошкіною
У четвер, 16 січня, у Шевченківському гаю проведе майстер-клас із витинанки українська мисткиня Дарія Альошкіна.
На майстерні відвідувачі познайомляться з історією української витинанки, її видами та техніками, зокрема опанують техніку клейки. Під керівництвом мисткині кожен створить свою витинанку ножем за одним з її авторських шаблонів.
Дарія Альошкіна – художниця, яка не лише дала нове життя давньому українському мистецтву витинанки, а й перетворила його на сучасне мистецтво та показала світу через свої численні роботи.
Початок о 18:00. Вартість участі: 1200 грн. з особи (у вартість входить вхідний квиток до музею). Майстер-клас розрахований на дорослих. Частина коштів з МК буде передана на актуальний збір Львівського скансену для ЗСУ.
Зареєструватися для участі можна за посиланням.
Кураторська екскурсія експозицією виставки "Михайло Білас. Епатажний та самотній"
У п'ятницю, 17 січня, Нацмузей запрошує на кураторську екскурсію експозицією виставки "Михайло Білас. Епатажний та самотній", яку проведе Любава Собуцька.
"Разом ми зануримось у царину текстильної пластики неповторного українського митця, творчість якого полонила шанувальників у різних куточках світу", – кажуть у музеї.
Основні теми – традиції та обряди в гобеленах, аплікаціях, авторській вишивці, натхнення косівським базаром та Гуцульщиною, а також Білас як дизайнер одягу та ілюстратор.
Початок о 17:00. Вартість 250 гривень.
Концерти
Олег Скрипка. Щедрик
У вівторок, 14 січня, Львівська опера запрошує на магічне різдвяно-новорічне дійство "Щедрик" від Олега Скрипки.
На гостей концерту очікує неймовірна енергія українських традицій у виконанні справжніх майстрів та магічна атмосфера єднання голосів у колядках і щедрівках.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 690 до 2190 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Фото: Novosad & Co/Facebook
Європейська органна музика
У середу, 15 січня, у Львівському органному залі відбудеться концерт європейської органної музики.
На сольному концерті Світлани Бардаус, солістки Чернівецької обласної філармонії звучатиме розмаїття європейської органної музики. Вся палітра музичних можливостей львівського органа постане перед вами у барвистій програмі Світлани Бардаус: від стриманого Баха, до дзвінкого Вівальді, від норвежця Ловланда до латвійця Васкса.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 250 гривень. Придбати їх можна за посиланням, або у касі Органного.
Вечір вокальної музики у салоні Соломії Крушельницької
У суботу, 18 січня, львів'ян та гостей міста запрошують на вечір вокальної музики до салону Соломії Крушельницької аби почути шедеври української та зарубіжної класики.
У програмі концерту звучатимуть твори видатних композиторів. Серед них – Вольфганг Амадей Моцарт, Джуліо Каччіні з проникливим "Аве Марія" та Адольф Шарль Адам з різдвяною піснею "O, ніч свята". Американську вокальну традицію представить драматична арія з опери Джорджа Гершвіна "Поргі та Бесс", а народне святкове звучання подарує популярна композиція "Jingle Bells". Українську музичну спадщину розкриють шедеври Анатолія Кос-Анатольського, Олександра Білаша, Анатолія Коломійця, а також українські народні пісні в обробці Леоніда Кауфмана.
Учасниками концерту є студенти Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка: Оксана Бударецька та Алла Лісун.
Початок о 18:00. Вартість квитків 150 гривень, придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Мереживо століть
У п'ятницю, 17 січня, у Львові у Музеї модернізму відбудеться відкриття масштабної виставки витинанок української мисткині Дарії Альошкіної.
"Делікатне плетиво витинанки, що виявляє знакові моменти у мереживі історії", – так описують фантастичні роботи художниці у галереї.
Дарія Альошкіна зафіксувала у масштабних витинанкових панно дев’ять ключових періодів становлення українців як народу. Її роботи завжди відзначаються глибоким змістом та делікатністю форми. Зокрема, ці панно вже здобули визнання під час XVIII Венеційської бієнале в межах проєкту "Українське ДНК".
Тим часом в Україні цей проєкт можна буде побачити вперше.
Початок відкриття о 16:00. Триватиме експозиція у Музеї модернізму (вул. Коперника, 15) до 9 березня.
Символи та силуети. Юстина Сенчик
У галереї "Зелена канапа" триває перша персональна виставка львівської мисткині Юстини Сенчик "Символи та силуети".
Мисткиня представляє близько 12 великоформатних гобеленів, створених упродовж 2018 – 2024 років. Експозиція проведе відвідувачів у світ тканих символів і силуетів, які розповідають про культурну спадщину та сучасні експерименти.
Ілюзія безпеки
Дім Франка запрошує гостей на виставку львівської художниці Олени Папки "Ілюзія безпеки".
Це серія картин, створена після початку російського повномасштабного вторгнення як реакція на події та дослідження ролі української жінки в умовах війни.
Історія ялинкових прикрас
У Палаці Потоцьких експонується виставка "Історія ялинкових прикрас", яка розповість як змінювались ялинкові іграшки від кінця XIX століття.
Тут відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, якими були перші прикраси, коли та де вигадали скляні кулі, якими ж були українські ялинки багато років тому та як змінювалися стиль і вподобання щодо їх прикрашання.
Кураторка виставки – дослідниця ялинкової прикраси, колекціонерка Марина Лук'янова.
Оглянути виставку можна з 18 січня по 23 лютого.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
- Актуальне
- Важливе