На Бурштинському водосховищі вміст нафтопродуктів у сім разів перевищив норму
Фахівці виявили у водосховищі Бурштинської ТЕС та річці Гнила Липа перевищення вмісту нафтопродуктів
Про це повідомили на сторінці Дністровського басейнового управління водних ресурсів, передає "Еспресо.Захід".
На водовідвідному каналі Бурштинської ТЕС виявили плями невідомої речовини масляного походження. Проби показали перевищення вмісту нафтопродуктів.
Що відомо про забруднення Бурштинської ТЕС
Працівники лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР відібрали проби води, аби встановити розміри забруднення. За результатами досліджень зафіксовано перевищення вмісту нафтопродуктів у Бурштинському водосховищі. Зокрема:
- гранично допустимих концентрацій (ГДК) і орієнтовно безпечних рівнів впливу шкідливих речовин – у 7 разів
- гігієнічних нормативів якості – в 1,2 раза
У річці Гнила Липа в м. Галич зафіксували перевищення вмісту нафтопродуктів у 3,6 раза. Водночас річка Дністер у селі Дубівці, нижче впадіння р. Гнила Липа, не забруднена.
13 січня фахівці лабораторії Дністровського БУВР зробили повторний відбір проби води у Бурштинському водосховищі та річках Гнила Липа та Дністер.
Що кажуть у компанії ДТЕК Енерго
На інформацію про забруднення Бурштинського водосховище відреагували у компанії ДТЕК Енерго.
"На сьогодні в Україні не залишилося жодної теплоелектростанції, що не була атакована росією. З лютого 2022 року лише по ТЕС ДТЕК Енерго ворог завдав більше 200 ударів ракетами, дронами та артилерійським вогнем. Станом на літо 2024 року було зруйновано або пошкоджено 90% теплової генерації. Це не лише створило загрозу стабільній роботі енергосистеми, а й спричинило додаткові екологічні виклики", - кажуть у компанії.
У ДТЕК Енерго додають, що пріоритетом компанії залишається якнайшвидше відновлення усіх можливих потужностей. Для цього енергетики працюють в режимі 24/7.
"Працівники компанії також роблять усе можливе, щоб мінімізувати наслідки руйнувань, які можуть впливати на довкілля. Завдяки оперативним діям фахівців компанії вдається уникати тривалого впливу пошкоджень на навколишнє середовище, - пояснюють у ДТЕК Енерго. - Водночас компанія не може повністю впливати на наслідки, які завдають ракетні удари росії. Незважаючи на складні умови, енергетики продовжують відновлювати об'єкти, підтримувати енергосистему та мінімізовувати екологічні ризики, наскільки це можливо в умовах безпрецедентного енергетичного терору ворога. Згідно з офіційними даними, лише за 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями росії, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів"
- Раніше повідомлялося, що на Бурштинському водосховищі 8 січня виявили плями: проводять дослідження.
- Актуальне
- Важливе