"Керівнику – догана": спецкомісія оприлюднила результати розслідування у Великолюбінському НРЦ, де виявили факти насильства щодо дітей
Звіт комісії з питань службового розслідування у Великолюбінському навчально-реабілітаційному центрі на Львівщині представили у Львівській облраді
Про це повідомила пресслужба ЛОР.
Комісія встановила, що директор допустив порушення трудової дисципліни.
"Він не застосував повною мірою надані йому повноваження, не забезпечив їх виконання. Щодо керівника застосовано дисциплінарне стягнення – догана. Акт службового розслідування передано засновнику – управлінню майном спільної власності ЛОР для прийняття подальших рішень", – вказали при представленні результатів розслідування.
Додамо, що наразі директор ліцею вже звільнений, наразі там новий тимчасовий виконувач обов’язків. І як зазначила керівниця управління освіти та інновацій Львівської ОДА Олена Урдей, наразі ситуація у НРЦ стабільна, діти отримують все необхідне.
Окрім того, обласна влада розглядає можливість реорганізації Великолюбінського НРЦ шляхом створення на його базі філії комунального закладу Львівської обласної ради "Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр Святого Миколая".
Читайте також: Виховательку реабілітаційного центру на Львівщині, де зафіксували насильство, судили за побиття дитини з інвалідністю
Перевірка Державної служби України у справах дітей
Нещодавно ще одну перевірку Великолюбінського НРЦ вже проводили фахівці Державної служби України у справах дітей.
У висновку спеціальна робоча група наполягала якнайшвидше розглянути питання щодо переведення всіх дітей до іншого закладу.
Водночас під час перевірки останні виявили такі проблеми:
- територія закладу не огороджена належним чином, діти можуть залишати її безперешкодно;
- діти виявляли помітну стриманість в обговоренні внутрішніх питань закладу, що може свідчити про попереднє інструктування персоналом щодо нерозголошення інформації про можливі інциденти;
- зафіксовано випадки психологічного тиску: окремі вихованці повідомили про словесні образи та приниження їхньої гідності;
- ознак фізичного насильства над дітьми не виявлено, проте деякі вихованці повідомляли фахівцям із соціальної роботи та психологам, що були свідками цього;
- наявні випадки насильства між самими дітьми (бійки, сварки тощо);
- є недоглянуті діти;
- наявні випадки роз'єднання родинних груп дітей;
- повідомлялося про фізичне насильство над дітьми з боку помічників вихователів, які перебувають в закладі в нічний час;
- критична ситуація з організацією харчування (діти не доїдають, часто повідомляють про вживання у своєму раціоні локшини швидкого приготування).
Справа щодо насильства над дітьми на Львівщині
За інформацією правоохоронців, 27 вересня до поліції звернулась представниця уповноваженого Верховної Ради України з прав дитини із заявою про те, що працівники одного з навчально-реабілітаційних центрів у Львівській області вчиняють насильство щодо малолітніх та неповнолітніх вихованців закладу.
Слідчі територіального підрозділу поліції відкрили розпочали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 153 (Сексуальне насильство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – до семи років позбавлення волі.
Кількох вихованців центру вже переселили в інші заклади, також правоохоронці зробили подання щодо відсторонення від виконання службових обов’язків керівника закладу.
Як згодом повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, на час проведення перевірки керівника закладу відсторонили від роботи. "Львівська обласна державна адміністрація повністю сприяє розслідуванню. Тримаю ситуацію на особистому контролі. Буду інформувати про хід розслідування", – наголосив очільник області.
В Офісі генерального прокурора також відреагували на ситуацію.
Насильство над дітьми у навчально-реабілітаційному центрі на Львівщині
Як раніше повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, директор закладу здійснював дії сексуального характеру стосовно дівчат-вихованок закладу, публічно принижував, а також погрожував побиттям та поміщенням до психіатричної лікарні за "погану поведінку" чи порушення розпорядку дня.
Лубінець зазначив, що отримав відомості щодо можливого здійснення фізичного, психологічного та сексуального насилля щодо дітей директором навчально-реабілітаційного закладу на Львівщині.
У закладі перебували діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, та діти з особливими освітніми потребами.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини разом із представниками Національної соціальної сервісної служби України та психологами з благодійного фонду "Голоси дітей" та "СОС Дитячі Містечка" приїхали в установу.
Діти розповіли, що їм систематично говорили: "Ти нікому не потрібен/-а", "Твої батьки алкаші", "Ти хворий/-а", "З тебе нічого доброго не вийде". А директор закладу здійснював дії сексуального характеру стосовно дівчат-вихованок закладу.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе