Поновлення на посаді у Львівській політехніці: Фаріон заявила, що звернеться до Європейського суду, якщо програє апеляцію
Ексдепутатка, мовознавиця Ірина Фаріон заявила, що якщо програє суд в Україні щодо поновлення на посаді у Львівській політехніці, то звертатиметься до Європейських інстанцій
Відповідну заяву вона зробила у зверненні до Уповноваженого з захисту державної української мови Тараса Кременя, передає "Еспресо.Захід".
Мовознавиця готова судитися і надалі
"Я залишаю за собою право наступних судових позовів...Якщо я не виграю суди тут, звісно, я буду подавати до Європейського суду", - заявила Фаріон.
Вона також зазначила, що нікого не ображала у своїх висловлюваннях, а просто висловлювала свої думки.
"Це моя право - загортати свої думки так, як я вважаю за потрібне. А не так як комусь подобається чи не подобається, чи як хтось ображений чи не ображений. Ображаються слабкі, сильні дослухаються і роблять висновки", - наголосила Фаріон.
Фаріон закликала мовного омбудсмена взяти участь у судовому засіданні
Наступне судове засідання у справі Ірини Фаріон відбудеться у Львові 29 травня 2024 року.
"Звертаюся до вас, як упровноваженого з захисту державної мови з проханням: взяти участь у цьому судовому засіданні, а якщо не вдасться, то скерувати публічного листа-підтримки, аби спільно боротися проти дискримінаційних дій, застосованих щодо мене, з метою не лише ухвалення судом справедливого рішення, але й попередження аналогічних прецидентів на майбутнє з будь-ким, і за будь-яких обставин. Перед законом рівні абсолютно всі", - підсумувала мовознавиця.
Що відомо про скандал з Іриною Фаріон
Нагадаємо, Ірина Фаріон в "Рандеву з Яніною Соколовою" наголосила, що не може вважати російськомовних українських військових українцями. Вона назвала їх "москворотими биками, що ганьблять ЗСУ". Громадськість відреагувала на скандальні слова екснардепки, а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації.
Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі. Згодом на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
Водночас студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви Фаріон. У МОН вже також відреагували на скандал.
Крім того, 8 листопада Фаріон у себе в телеграм-каналі повідомила, що отримала лист з підтримкою від студента з Криму Максима Глєбова. Вона виклала скриншот його листа, не приховавши особисті дані хлопця. Пізніше окупанти заявили, що затримали хлопця та виклали відео з ним. На ньому Глєбов сидить у головному управлінні з протидії екстремізму МВС Росії у Сімферополі та на тлі російського прапора просить вибачення.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наголосив, що поширення персональних даних в умовах війни несе загрозу життя і свободи. Він додав, що звернувся до Служби безпеки України, "аби дії громадянки України проаналізували належним чином і надали юридичну оцінку". Злочинними дії Фаріон вважає і представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. У Facebook вона назвала "ницістю і злочином" викладення назагал повідомлення від людини, яка пише з тимчасово окупованої території.
15 листопада стало відомо, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон
Зранку 17 листопада інформація про звільнення Ірини Фаріон з Львівської політехніки стала недоступною у соцмережах університету, та вже ввечері знову з'явилася на сайті закладу
Ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало прокоментував ситуацію довкола скандалу із викладачкою університету, професоркою Іриною Фаріон. Водночас колектив катедри української мови Львівської політехніки виступив проти звільнення Фаріон.
20 листопада біля Національного університету "Львівська політехніка" відбувся мітинг на підтримку та проти професорки Ірини Фаріон. Її прихильники озвучили свої вимоги.
Тим часом уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що мовознавиця не зверталась щодо порушення її прав під час звільнення з Львівської політехніки, але має таке право.
7 грудня Фаріон таки звернулася до суду через її звільнення з львівського вишу, однак поновитися на посаді їй не вдалося.
Після звільнення професорки Фаріон з Львівської політехніки, на кафедрі української мови немає жодного професора, залишилися лише кандидати філологічних наук.
- Актуальне
- Важливе