Куди піти у Львові з 25 листопада по 1 грудня: Jazz bez і благодійна коляда від "Курбасів" та "ЩукиРиби"
Із 25 листопада по 1 грудня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Фестивалі
XXIV Міжнародний фестиваль Jazz bez
У неділю, 1 грудня, у Львові розпочнеться вже XXIV Міжнародний фестиваль Jazz bez, у якому візьмуть участь понад 30 артистів з України, Польщі, Норвегії та Ізраїлю.
"Лейтмотив цьогорічного фестивалю "Повернення до основ". Ви почуєте потужне вокальне виконання, переплетення класичної музики й автентичних мелодій від понад 30 артистів з України, Польщі, Норвегії та Ізраїлю. Це буде звучання рідних ландшафтів і знайомих історій", – розповідають в Інституті стратегії культури.
Фестиваль організовує Інститут стратегії культури та ГО "Вірменська 35" за підтримки Польського Інституту в Києві, Генерального Консульства РП у Львові та Львівської міської ради.
1 грудня відбудеться преподія фестивалю: спеціальний вечір імпровізацій "Українське фентезі". Марія Яремак і струнний квартет "Liberté". За підтримки БФ "Завжди Україна".
Детальну програму можна знайти за посиланням.
Ярмарки
Благодійний ярмарок Бібліотеки УКУ
У четвер, 28 листопада, на 1 поверсі Центру Шептицького напередодні свята Миколая відбудеться благодійний книжковий ярмарок.
"Серед ліхтариків-гірлянд, серед стелажів із книгами, біля гігантської алоказії можна буде купити подарунок собі, своїм близьким і дуже далеким, – кажуть організатори. – Відсоток від продажу книг, які ви купуватимете, кожне видавництво конвертує у книжки, а ще буде розіграш мінімум 3 книг за донат для взводу нашого колеги Михайла. Тому все, що зможемо зібрати, піде на казку для нових підопічних проєкту "Хочу читати" та на підтримку наших військових".
Ярмарок організовує Бібліотека УКУ спільно з видавництвами ВСЛ, "Апріорі", "Свічадо" та "Видавництвом УКУ".
Триватиме захід з 10:00 до 18:00.
Презентації, зустрічі, майстер-класи та лекції
Архів третього тисячоліття. Юрій Андрухович
У п'ятницю, 29 жовтня, Мистецька бібліотека (вул. Шота Руставелі, 8) запрошує на перегляд чергового відеозапису з архіву Віктора Неборака під назвою "Третє тисячоліття", цього разу це творчий вечір Юрія Андруховича.
Подія відбулася 1997 року в рамках серії літературно-музичних заходів "Перфо-салон". У програмі вірші Юрія Андруховича зі збірки "Екзотичні птахи і рослини" у виконанні автора та інших поетів, есеї Юрія Андруховича про інших поетів і музикантів (у виконанні автора), Юрій Іздрик за синтезатором, Андрухович та Іздрик у ролі мелодекламаторів. "Азарт" і "Ніжність", "Грифон" та "Індія", "Єдиноріг" і "Єхидна", "Пастух Пустай, поет, баронський син" і "Юрцьо Дрогобич, на прізвисько теж Котермак...", а також "Елегія післяноворічного ранку", "Підземне зоо" і "Декорації з тридцятих" – все звучатиме у з певним музичним тлом.
Початок о 18:00. Вхід вільний.
Андріївські Вечорниці
У суботу, 30 листопада, благодійна ініціатива "Краса рятує" спільно з фондом "1991" запрошують на традиційні Андріївські Вечорниці, які відбудуться в артцентрі "Дзиґа".
У програмі: етномузика від чудового українського гурту, традиційні забави (кусання калити, гадання), смачне частування й атмосферні творчі майстер-класи.
Початок о 18:00. Вартість квитків від 500 гривень за придбані завчасно та від 600 у день події. Усі квитки це збір на FPV-дрони для захисників та захисниць із 48-ї ОШБр, придбати їх можна за посиланням на Монобанку.
Концерти
Благодійна коляда
У неділю, 1 грудня, у подвір’ї Львівського палацу мистецтв відбудеться благодійний концерт "Коляда". Музичний етно-гурт "Курбаси" разом із київським фольклорним колективом "ЩукаРиба" запрошують розпочати святковий сезон у творчому колі, де народжується музика з українською душею.
У програмі понад дві години самобутнього співу від гуртів "Курбаси" та "ЩукаРиба", улюблені колядки та щедрівки у незвичному аранжуванні, а також рідкісні колядки із різних регіонів України, зібрані та записані гуртом "Курбаси".
Окрім виступів етногуртів, на гостей свята чекає фудкорт із різноманітними смаколиками та зігріваючими напоями. На локації також відбудеться презентація колекції ялинкових прикрас "Коляда" ( створених у колаборації "Кредобанку" з українським брендом "Гроно"), під час якої всі охочі зможуть придбати подарунки до свят.
Усі кошти, отримані із продажу квитків організатори передадуть фонду оперативного забезпечення Сил Оборони "1991" для закупівлі РЕБ.
Триватиме коляда з 15:00 до 19:00. Вартість придбаних завчасно квитків – 350 гривень, а в день події – 500 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Театр
"Веселка на Салтівці" від театр "Нафта"
У понеділок, 25 листопада у Театрі Лесі відбудеться показ вистави "Веселка на Салтівці" – сюрреалістичної трагікомедії від харківського театру "Нафта".
В основу сюжету лягла автобіографічна історія режисера, актора й автор сценарію Артема Вусика, який народився на Салтівці і прожив там свої перші 17 років. Це вистава-концерт, де музиканти грають наживо авторські композиції.
Як зазначають у харківському театрі, ця вистава – це спроба повернути промені радості в місце, яке все ще загоює рани від війни. Одночасно вона переосмислює традиційні уявлення та стереотипи про Салтівку. Намагається відчути поетичність району, який вважається хуліганським. А також побачити індивідуальний пейзаж цього місця серед нескінченних житлових масивів.
Початок вистави о 19:00. Квитки можна придбати завчасно за посиланням. Їхня вартість від 250 до 550 гривень.
Мистецтво
Кераміка без кордонів
У Національному музеї у Львові запрошують оглянути виставку "Кераміка без кордонів".
Це твори випускників кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, які є сьогодні членами Міжнародної академії кераміки в Женеві. Також в одному із залів будуть виставлені кращі праці студентської молоді.
Серед організаторів виставки кафедра художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького та галерея "ЦеГлинаАрт".
Експозиція триватиме до 15 грудня.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
"Захисна оболонка"
У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.
Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.
Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.
Фото: Андріана Стахів
"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина
Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина.
Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.
На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.
Виставка триватиме до 8 грудня.
Фото: НМЛ
Виставка "Памʼять театру"
У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.
Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.
В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.
За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.
- Актуальне
- Важливе