Студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви Фаріон. У МОН відреагували
Колегія та профком студентів НУ "Львівська політехніка" висловили свою позицію щодо висловлювань Ірини Фаріон стосовно російськомовних військових в ЗСУ та звернулися до правоохоронців. У Міносвіти також вже відреагували на скандал
Відповідне звернення студенти оприлюднили у соцмережі, передає "Еспресо.Захід".
"Ми в жодному разі не підтримуємо позицію п. Ірини, адже наші військові заслуговують лише поваги та визнання! Ст.435-1 кримінального кодексу України стверджує наступне: Образа честі і гідності, погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна військовослужбовцю, який здійснює заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, його близьким родичам чи членам сім’ї - карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Закликаємо відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію та встановити факт порушення ККУ або факт його відсутності", - зазначили студенти.
У заяві також йдеться, що в час повномасштабної війни з Росією ображати українських військовослужбовців, які всіма своїми силами тримають оборону та захищають Україну, чи принижувати їхню честь та гідність неприпустимо. При цьому студенти зауважили, що в Україні існує проблема насильницького зросійщення століттями, але динаміку українізації важко не помітити.
"Підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовськомовних військовослужбовців не збігається із цінностями та тією волонтерською підтримкою, яку роблять наші студенти одноосібно, ми як колектив студентської організації та спільнота студентів загалом. Залишаємо за собою право дослідити поведінку пані Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу, наявність подібних закидів під час викладацької діяльності та у роботі зі студентами Львівської політехніки", – наголосили студенти у документі.
Фото: Колегія та профком студентів і аспірантів НУ "ЛП"/facebook
Спільнота родин військовослужбовців, постраждалих у теракті в Оленівці просить керівництво Львівської політехніки вжити заходів щодо професорки Фаріон
"Ірина Фаріон зробила заяву, що стосується військовослужбовців "Азову" та 3-ї окремої штурмової бригади. Зокрема, вона сказала, що не вважає українцями військових цих бригад, які розмовляють російською мовою, та порадила їм називати себе "рускими". У зв’язку з вище окресленим актом зневаги до українських військовослужбовців наша організація звернулася до керівництва Національного університету "Львівська політехніка" з проханням про: вжиття відповідних заходів реагування щодо професорки Львівської політехніки Ірини Фаріон; письмове пояснення від керівництва Національного університету "Львівська політехніка"; письмове пояснення від професорки Львівської політехніки Ірини Фаріон; проведення спільного заходу, присвяченого темі масової страти військовополонених в ніч з 28 на 29 липня 2022 року, з метою недопущення вчинення повторного акту зневаги до українських військовослужбовців від викладачів чи студентів Національного університету "Львівська політехніка", - мовиться у заяві ГО Olenivka Families Community.
Редакторка спільноти Олександра Мазур наголосила, що найпростіший семантичний аналіз публічних висловлювань Ірини Фаріон вказує на те, що вона з надмірною частотністю використовує стилістично знижену лексику у звертанні до українців. Інакше кажучи, вона повсякчас обзиває українців, оскільки, як мовознавиця, розуміє, що цим унормовує мову ворожнечі всередині країни.
Реакція МОН на скандальні висловлювання Фаріон
Водночас у Міністерстві освіти та науки України у відповідь на журналістський запит Суспільного заявиили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць.
У МОН також зазначили, що окрім освітньої функції університети мають завдання формувати особистість та світогляд студента. А тому викладачі повинні не лише передавати знання молоді, а й виховувати повагу до фундаментальних цінностей. Серед них — гідність людини та повага до українських захисників та захисниць. Для цього виші мають обирати до штату тих педагогів, які самі є носіями таких ідей.
"Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО (закладу вищої освіти. - Ред.) не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць", - йдеться у відповіді на запит.
Крім того, в Міносвіти додали, що саме виші самостійно призначають та звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були "не тільки кваліфікованими спеціалістами, але й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань".
- Нещодавно Ірина Фаріон в "Рандеву з Яніною Соколовою" наголосила, що не може вважати російськомовних українських військових українцями. Вона назвала їх "москворотими биками, що ганьблять ЗСУ". Громадськість відреагувала на скандальні слова екснардепки, а Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації.
- Також на одному із корпусів Львівської політехніки наклеїли листівки із закликами звільнити Ірину Фаріон, яка викладає у цьому навчальному закладі. Згодом на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
- Актуальне
- Важливе