Львівська міськрада, інвестори та підприємці, які проти бульвару на Чорновола, вирішили шукати компроміс
У понеділок, 4 листопада, відбулася чергова зустріч робочої групи з питання будівництва бульвару на проспекті Чорновола, для якого зноситимуть усі наявні там тимчасові споруди
Про результати зустрічі в коментарі "Еспресо Захід" розповіли представники сторін конфлікту.
Зустріч робочої групи та попередня домовленість
Як повідомили Наталія Чижик, яка представляє інтереси власників МАФів на Чорновола, і Назарій Бербека, який говорив від імені інвесторів бульвару на проспекті, компромісне рішення в питанні демонтажу 33 тимчасових споруд таки шукатимуть.
Зійшлися на тому, що МАФи все ж демонтуватимуть, проте проєктантам майбутнього бульвару доручили знайти альтернативу в межах уже чинної схеми.
"Ми домовилися, що проєктанти розглянуть варіанти, де можна було б на цьому бульварі організувати місця торгівлі. Робоча група працює над цим і між нами є комунікація. Просто до кожної з тимчасових споруд потрібно індивідуально підходити, бо хтось є в комплексній схемі розміщення МАФів, а когось немає, хтось розуміє, що буде демонтаж, а хтось хоче залишитися на місці. Наразі є діалог і в його межах ми будемо працювати", – сказав депутат міської ради та представник інвесторів у робочій групі Назарій Бербека.
Він наголосив, що це рішення однозначно буде тимчасовим, адже політика міста щодо розміщення тимчасових споруд така, що їхню кількість постійно скорочують.
Водночас підприємиця та власниця одного з МАФів, Наталія Чижик, вважає, що місто й інвестори намагаються дбати про благоустрій проспекту, але не про малий бізнес. Відтак, за її словами, підприємці планують створити громадську організацію Шевченківського району, аби було зручніше відстоювати свій бізнес і зараз, і надалі.
Коли заговорили про бульвар і виселення підприємців
Будівництво бульвару на проспекті Чорновола затвердили на сесії міськради ще у 2021 році. Тоді ж на час розробки проєкту підприємцям дозволили продовжувати свою діяльність.
Та вже 9 червня 2022 року опублікували рішення виконавчого комітету Львівської міськради "Про капітальний ремонт частини просп. В. Чорновола (від кільця просп. В. Чорновола – вул. В. Липинського до вул. Варшавської) з облаштуванням пішохідного бульвару". Згідно з ним, Шевченківській райадміністрації, яка є замовником проєкту, доручили розробити проєктно-кошторисну документацію. А от усі пов’язані з цим витрати, як вказали в рішенні, поклали на підрядника проєкту – ТзОВ "Компанія "Нова оселя". Завершити роботи спершу планували до 1 січня 2024 року.
Важливою частиною цього рішення є доручення для управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міськради. У ньому йдеться про необхідність повідомити власників тимчасових споруд про перенесення їхнього майна у зв’язку з капітальним ремонтом частини проспекту Чорновола. Зробити це мали до 1 липня 2022 року. Водночас жодного слова про примусовий демонтаж у цьому рішенні немає.
Додамо, що також у наказі є повний перелік із 46 суб’єктів підприємницької діяльності, які ведуть свій бізнес на ділянці майбутнього бульвару. Проте лише 38 із них повинні були попередити про перенесення.
Щодо цього підприємиця Наталія Чижик, чий МАФ також є цьому переліку, заявила, що жодних повідомлень ні про перенесення, ні про демонтаж ніхто з підприємців не отримував.
- Дізнатися, чим закінчився мітинг підприємців проти будівництва бульвару та подальша зустріч Садового з власниками МАФів можна у матеріалі
- Актуальне
- Важливе