Краще пізно, ніж ніколи: у Львові вирішили купувати когенераційні установки для теплоенерго
У Львові лише тепер ухвалили програму влаштування газопоршневих когенераційних установок, які могли б забезпечити електрикою Львівтеплоенерго та інші об’єкти критичної інфраструктури міста
Відповідне рішення ухвалили депутати Львівської міської ради 4 липня, передає "Еспресо.Захід".
Львівська міська рада затвердила програму влаштування газопоршневих когенераційних установок. Мета такої програми – забезпечення безперебійного функціонування об’єктів життєзабезпечення м. Львова, розподіленої генерації та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів.
Когенераційні установки – це фактично ті ж самі генератори електроенергії, але працюють вони на газі, а не на бензині чи дизелі. Окрім електрики, вони можуть виробляти також тепло.
Когенераційні установки планують встановити на джерелах теплової енергії ЛМКП "Львівтеплоенерго". При цьому установки мали б забезпечити електрикою не лише теплоенерго, але й інші об’єкти критичної інфраструктури.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми – 654 млн грн. А терміни реалізацій програми 2024 – 2025 роки.
"Знаємо, що зима буде у нас важкою, тому мусимо подбати про мешканців громади Львова і забезпечити їх безперебійним теплопостачанням в умовах надзвичайних ситуацій. Для цього забезпечуємо резервне електроживлення об’єктів життєзабезпечення міста,", – розповів голова комісії інфраструктури, інженерного та житлового господарства, депутат Андрій Шевців.
Утім, зважаючи, що програму встановлення когенераційних установок затвердили лише тепер, до початку опалювального сезону місто може не встигнути придбати та встановити достатню кількість таких установок.
Як розповідав в інтерв’ю "Еспресо.Захід" заступник міського голови Хмельницького Василь Новачок на початку червня, вони вели переговори з одним із закордонних виробників щодо когенераційної установки для комунального підприємства Хмельницького, – на умовах сплати авансу уже зараз, установку їм обіцяли на грудень.
"Це треба було робити ще у 2022-2023 роках. Звичайно, що й тепер треба це робити. Але зі свого досвіду скажу, що якщо міста тільки зараз планують їх купувати, то встигнути щось зробити до початку опалювального періоду буде вкрай складно", – заявив Василь Новачок.
- Актуальне
- Важливе