"Новий податок від уряду може призвести до подорожчання сільськогосподарської продукції", – експерт
У Львівській аграрній палаті припускають, що оподаткування земельних ділянок для особистого селянського господарства від 0,5 га матиме негативний вплив не лише для власників земель, а й для споживачів.
Про це в коментарі для Еспресо.Захід розповів голова управи Львівської аграрної палати Ігор Вуйцик.
Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроєкт 5600 – "Про внесення змін до Податкового кодексу України". Завдяки цьому закону урядовці хочуть отримати більші надходження до бюджету. Один із пунктів передбачає зменшити площу особистого сільського господарства, продаж продукції з якого не обкладається податком на доходи фізосіб.
Наразі податковий кодекс дозволяє селянам, особисте господарство яких не перевищує 2 гектари, уникнути оподаткування доходу від продажу сільськогосподарської продукції. Тепер нижню межу хочуть опустити вчетверо.
"Податок за землю мали би платити всі, крім пенсіонерів та людей з інвалідністю. Спершу справді йшлося про те, що більш як пів гектара оподатковуватимуть. Я в принципі не дуже схиляюся, що на двох гектарах можна займатись товарним господарством. Такими нововведеннями уряд лише відіб’є бажання працювати на землі", – каже Ігор Вуйцик.
Голова управи ЛАП вважає, що постраждають не лише ті, хто працює на землі, а й ті, хто купує в селян товар.
"Запровадження такого податку на господарів цієї землі, зокрема, відіб'ється не лише на господарях, а й на балансі цін. Ціни на полуницю чи інші фрукти-овочі не будуть такими, як зараз. Вартість зросте, бо доведеться враховувати ще додатковий податок".
Читайте також: Що варто знати про відкриття ринку землі: очікування, переваги, ризики й інші нюанси
У Львівській аграрній палаті припускають, що Кабінет Міністрів не в тому місці шукає, де б збільшити надходження до бюджету. Кажуть, що всі й так живуть за рахунок села, а додатковий податковий тиск на селян принесе ще більше негативу.
"Якщо таке робити, то щоб було від 2 гектарів, нічого не змінювати. Вже якщо вкрай необхідно, є гостра потреба, то краще спробувати від гектара. Бо дрібні господарства не готові до сплати такого податку. Якщо влада хоче допомогти і щоби був розвиток, то треба зробити сприятливі умови, а не, навпаки – утискати. Тим паче, гадаю, що ніхто не заплатить. Продукція не є товарна, то чому її так рахувати? Тут, звичайно, треба порадитися з колегами, але я гадаю, що це неправильне нововведення", – підсумував Ігор Вуйцик.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе