Ні — втручанням у Закон про мову: громадськість виступила із заявою
Відомі вчені, митці та громадські діячі вимагають від влади не втручатися в закон про мову. Серед підписантів чимало львів’ян.
Текст звернення виклали на офіційній сторінці громадського законопроєкту "про забезпечення функціонування української мови як державної" Мова об’єднує, передає "Еспресо.Захід".
"Ми глибоко обурені законодавчими ініціативами депутатів фракції "Слуга народу", спрямованими на руйнування механізмів захисту мовних прав українців і закликаємо владу відмовитися від цих ініціатив. Українська мова є одним із ключових чинників національної безпеки та єдності нашої держави. Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" став визначною віхою українського державотворення і передбачає цілісну систему підтримки, розвитку й захисту української мови", - йдеться у зверненні.
Наголошують, що однією з важливих складових Закону є гарантії надання інформації та послуг українською мовою, що набули чинності у січні цього року.
"Право кожного на обслуговування українською мовою захищене у тому числі й нормами про штрафи для тих суб’єктів господарювання, які зухвало й неодноразово порушують мовні права споживачів. При цьому закон не обмежує дублювання інформації чи індивідуальне обслуговування клієнта на його прохання будь-якою мовою. Попри розгорнуту Кремлем і його п’ятою колоною кампанію з дискредитації закону про мову, перехід сфери послуг на українську відбувається по всій країні і має, як свідчать соціологи, підтримку абсолютної більшості українських громадян", - переконані громадські діячі.
Отож, наголошують, що внесення депутатами фракції "Слуга народу" законопроєктів 4638 і 4638-2 є відвертою провокацією, що загрожує національній єдності й правам мільйонів людей. Норми закону про мову, на думку підписантів, пропонується перетворити на декларацію, яку можна безкарно порушувати.
Також закликають Верховну Раду України, парламентські комітети, фракції та групи у жодному вигляді не підтримувати ці законопроєкти чи їх включення до порядку денного. Ці та інші проєкти, спрямовані проти української мови мають бути відкликані і зняті з розгляду.
- Нагадаємо, раніше народний депутат України Микола Княжицький заявив, що "Закон про мову дуже "муляє" тим людям, котрі не хочуть, щоб була Українська держава".
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе