Рятувальники нагадали основні правила, як уникнути переохолодження
Дотримання кількох простих правил допоможе уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді
Про це інформує головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".
Поради рятувальників
Упродовж декількох днів спостерігається зниження температури повітря, тому рятувальники рекомендують дотримуватись основних правил безпеки, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю.
Чому варто приділити увагу в першу чергу:
Ні – алкоголю
Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.
Як одягатися
Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом. Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас, адже метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе "прилипання" цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.
Увага до дітей та людей похилого віку
Також слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
Якщо починаєте мерзнути
Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання. Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає.
Коли повернулися додому
Повернувшись додому після довготривалої прогулянки на морозі, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження.
Стежте за погодою
Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча -10. Уникайте подорожей на далекі відстані.
Дотримання цих правил допоможе вам уникнути неприємностей для свого здоров’я, кажуть рятувальники.
Читайте також: Жителів Львівщини застерігають не пірнати у водойми на Водохреща
- До слова, 5 січня у західних областях мороз та ожеледиця, а 6 січня синоптики прогнозують сильний вітер. У високогір’ї Карпат температура повітря опустилася до 16°C морозу. Туристів закликають утриматися від походів у гори.
- Актуальне
- Важливе