Що відомо про статки ексголови львівського суду Бориса Плотніцького, якого підозрюють у вимаганні $1 млн
Нещодавно, 30 грудня, колишнього голову Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького, якого підозрюють у вимаганні хабаря від підприємця, взяли під варту
Огляд декларації експосадовця проводило "Еспресо захід".
Задекларовані статки Бориса Плотніцького
Востаннє свої активи та доходи колишній голова Західного апеляційного господарського суду декларував до звільнення з посади, тобто 5 вересня. Відтак, внесені дані охоплюють період з 1 січня 2024 року до 18 серпня того ж року.
За 8 місяців минулого року Борис Плотніцький заробив 1 млн 975 тис. грн доходів, з яких 1 млн 751 тис. грн – це зарплата з Західного апеляційного господарського суду. Окрім того, ексголова отримав за цей період 175 тис. грн пенсії та 48 тис. грн від здачі оренду майна.
Серед активів Плотніцького перебуває 2 млн 444 тис. грн, 2 млн 400 тис. з яких – це готівка.
Що ж до рухомого майна, то йдеться про дві автівки, які перебувають у спільній власності чоловіка та дружини:
- Volkswagen T-roc 2020 року, який придбали у 2020 році за 763 тис. грн;
- Mercedes-Benz 2010 року, який придбали у 2023 році за 740 тис. грн.
За рік до цього, у 2023, сім’я володіла ще однією автівкою, яку продали у липні 2023 року за 740 тис. грн – Mercedes-Benz E 220 d 4MATIC 2019 року випуску вартістю 790 тис. грн.
Також у власності Плотніцьких перебувало 14 об’єктів нерухомості, зокрема 7 земельних ділянок, 4 квартири, 2 житлових будинки та одне місце для зберігання транспорту.
Більшість нерухомості перебуває у спільній сумісній власності чоловіка та дружини. Проте Ірина Плотніцька також має дві земельні ділянки та житловий будинок у нині окупованій Старомихайлівці, що на Донеччині, а також вона разом з чоловіком Борисом мають квартиру у самому Донецьку та в Алушті, водночас сам ексголова суду має земельну ділянку у Красногорівці.
Затримання третього судді у справі вимагання хабаря
За даними журналіста Олега Новікова, Бориса Плотніцького взяли під варту до 27 лютого 2025 року, проте йому встановили можливість внести заставу розміром 30,28 млн грн. Саме цю суму внесли за суддю 2 січня.
Як вказав Новіков, ексголову Західного апеляційного госпдсуду підозрюють у зловживанні впливом разом з ексголовами Госпсуду Львівщини Василем Артимовичем і Михайлом Юркевичем.
"Вони пообіцяли за $1 млн забезпечити ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного госпсуду", – йдеться у повідомленні.
Попередні викриття львівських суддів
9 грудня НАБУ і САП повідомили про викриття чинного та колишнього голів Господарського суду Львівської області на вимаганні від представника приватної компанії неправомірної вигоди у розмірі 1 млн дол. США.
За вказану суму обіцяли забезпечити ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також запобігти замовному вбивству викривача.
Обоє суддів отримали підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
За даними Центру протидії корупції, у цій справі підозру отримав колишній голова Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич. Обшуки проводились і в ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.
Вища рада правосуддя також відсторонила голову Господарського суду Львівщини Василя Артимовича від здійснення правосуддя строком на два місяці. Водночас Господарський суд Львівської області повідомляє, що Василя Артимовича звільнили з посади за власним бажанням.
"12 грудня 2024 року збори суддів Господарського суду Львівської області, розглянувши заяву Артимовича В.М. про звільнення за власним бажанням з посади голови суду відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", вирішили відповідну заяву задовольнити та звільнити достроково Артимовича В.М. з посади голови Господарського суду Львівської області", – повідомляють на сайті суду.
Справа про вимагання $1 млн хабаря
"Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися діяльності мережі лабораторій "Ескулаб", – повідомляють у ЦПК.
За даними Центру, у поданні керівника САП Олександра Клименка йдеться, що Василь Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю у відставці Юркевича. Після цього на початку листопаду у будівлі університету Франка, де зустрічався з фігурантами справи Юркевич, йому передали частину неправомірної вигоди у розмірі 75 тисяч доларів.
За даними САП, після цього Артимович повідомив заявнику у справі, що треба збільшити розмір неправомірної вигоди до 120-130 тисяч доларів.
Представник САП додав, що в цьому кримінальному провадженні обговорюються інші обставини, тому кількість підозрюваних, в тому числі суддів, може збільшитись.
Примітка: Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе