Куди піти у Львові з 7 по 12 січня: "Зоря Благодатна" та ретро-пісні від хору "Гомін"
Із 7 по 12 січня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій після різдвяних свят, нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій
Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.
Концерти
Різдвяна органна музика
У вівторок, 7 січня, органістка Світлана Позднишева запрошує поринути в чарівну атмосферу різдвяної органної музики у Львівському органному залі.
Програма
Луї Дакен – Колядка
Фелікс Нововейський – Медитація
Генрі Гіл – Колядка "Тиха ніч"
Йоганн Себастьян Бах – Прелюдія соль мажор, BWV 568
Ференц Ліст – Ave Maria (S.20/2)
Ганс-Андреа Штамм – Токата "Гаеліка", "Під зоряним небом"
Гордон Янг – Катедральна сюїта
Михайло Шух – Різдвяна пісня, Тиха молитва
Марія Яремак – "Щедрик" у стилі фентезі
Початок о 19:00. Вартість квитків від 150 до 350 гривень. Придбати їх можна у касах органного, або ж за посиланням.
"Цей хор, цей хор мені щоночі сниться". Ретро-пісні від хору "Гомін"
У середу, 8 січня, Львівський органний зал запрошує на вечір українських хітів минулого століття, які знає і любить кожен.
На відвідувачів очікуватимуть харизматичне ретро, шлягери української естради, пісні минулого століття, що стали народними, у новому хоровому звучанні. На сцені Органного залу душевні романси чергуватимуться з драйвовими ритмами, а ностальгічні мелодії змінюватимуть запальні та дотепні хорові аранжування.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Jam sassion
У четвер, 9 січня, артцентр "Дзиґа" запрошує провести вечір із Jam sassion.
На вечорі, де джазові музиканти відточують свою майстерність та діляться емоціями з публікою, можна почути звучання різноманітних музичних інструментів, вокалу та імпровізацій у різних джазових стилях таких як бібоп, хард хоб, кул.
Початок о 19:00. Вартість квитка 200 гривень.
"Пер Ґюнт". Симфонічний концерт
У четвер, 9 січня, Органний зал запрошує на послухати сюїту "Пер Ґюнт" Едварда Гріга у виконанні симфонічного оркестру.
Світ казкових істот та звичайних людей переплетений в чарівних творах Едварда Гріга. Ця музика, створена до пʼєси Генріка Ібсена, зажила самостійним життям і стала справжнім світовим хітом. Сьогодні ці мелодії знайомі всім – "Ранок", "Пісня Сольвейґ", "В печері гірського короля", "Смерть Озе", "Танець Анітри".
Початок о 19:00. Вартість квитків від 100 до 300 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Коляда в музеї Крушельницької
У п'ятницю, 10 січня, під керівництвом досвідчених хористів традиційна коляда оживе у стінах музею Крушельницької.
Кожен гість стане частиною унікального музичного дійства. Разом із учасниками хору "Гомін" відвідувачі зможуть заспівати улюблені українські колядки та відчути справжню магію багатоголосного співу.
Початок о 19:00. Вартість квитків 150 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Театр
Зоря Благодатна
У середу, 8 січня, у Львівському академічному обласному театрі ляльок відбудеться показ барокового вертепу "Зоря Благодатна".
Це вистава за різдвяним вертепом, записаним Миколою Маркевичем.
"Мандрівний дерев’яний будиночок-сцена, канонічні лялькові персонажі, сакральні співи, народний гумор та жива музика. Ми вирішили відновити усе це, аби занурити вас у традиційну святкову атмосферу справжнього українського Різдва", – діляться у театрі.
Початок о 18:00. Вартість квитків 200 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Nova коляда у LEM
У четвер, 9 січня, в мистецькому просторі LEM (вул. Д.Вітовського, 57) відбудеться перша театральна подія – Nova коляда – у співпраці з театральним центром "Слово і голос".
Це давні коляди, щедрівки, різдвяні псальми та духовні напіви з усіх куточків України – свідки тисячоліть, духовна пам’ять нашого народу. Вони несуть у собі досвід поколінь, слово, що підтримувало у темні часи і надихало надією. Це жива молитва. Історія про життя, яке знову починає своє коло: Небо і земля, повітря і вода, квіти й птахи – усе знову оживає, і несе радість і надію.
Початок о 19:00. Вартість квитків від 800 до 1000 гривень. Придбати їх можна за посиланням.
Мистецтво
Символи та силуети. Юстина Сенчик
У вівторок, 7 січня, галерея "Зелена канапа" запрошує на відкриття першої персональної виставки львівської мисткині Юстини Сенчик "Символи та силуети".
Мисткиня представить близько 12 великоформатних гобеленів, створених упродовж 2018 – 2024 років. Експозиція проведе відвідувачів у світ тканих символів і силуетів, які розповідають про культурну спадщину та сучасні експерименти.
Початок відкриття о 18:00.
Ілюзія безпеки
У четвер, 9 січня, Дім Франка запрошує гостей на виставку львівської художниці Олени Папки "Ілюзія безпеки".
Це серія картин, створена після початку російського повномасштабного вторгнення як реакція на події та дослідження ролі української жінки в умовах війни.
Початок відкриття о 17:00.
Історія ялинкових прикрас
У п'ятницю, 10 січня, у Палаці Потоцьких презентують виставку "Історія ялинкових прикрас", яка розповість як змінювались ялинкові іграшки від кінця XIX століття.
Тут відвідувачі матимуть нагоду дізнатися, якими були перші прикраси, коли та де вигадали скляні кулі, якими ж були українські ялинки багато років тому та як змінювалися стиль і вподобання щодо їх прикрашання.
Кураторка виставки – дослідниця ялинкової прикраси, колекціонерка Марина Лук'янова.
Початок відкриття о 16:00. Опісля оглянути виставку можна буде з 18 січня по 23 лютого.
"Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги"
Львівський палац мистецтв запрошує переглянути виставку Ореста Хамули "Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги".
Унікальна виставка відкриє перед відвідувачами захопливу історію книги. Це подорож через століття, яка демонструє, як людство навчилося зберігати свої знання та історію, від наскельних малюнків до сучасних електронних книг. Це не лише про книги, а й про сучасників – як нові технології змінюють наше сприйняття інформації.
Автор виставки – Орест Хамула, професор, кандидат технічних наук, фахівець у галузі поліграфічних технологій. Його багаторічний досвід і глибоке розуміння історії книг створюють унікальну експозицію, яка не залишить байдужим.
Чорний вогонь Гавареччини
У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.
На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.
"Структури взаємности"
Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".
Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.
Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.
У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.
Детальніша інформація про експозицію за посиланням.
- Актуальне
- Важливе