Беремо собаку з притулку: як адаптувати тварину і себе
Культура ставлення до тварин в Україні поступово зростає. Люди все частіше беруть собі домашнього улюбленця не з розплідника, а з притулків. Такий вчинок, звісно, є добродушним, але перед тим, як привезти додому пса, що пережив вуличне життя, варто знати кілька правил поведінки, які спростять як вашу, так і собачу адаптацію
Готуємо себе
Найперше, потрібно розуміти, якщо у вас досі не було домашнього улюбленця – тепер ваше життя докорінно зміниться. Адже навіть діти виростають і можуть обслуговувати себе самі, натомість обовʼязки перед твариною – це назавжди. Зазвичай у притулках перебувають дорослі тварини, тож майте на увазі, що ви берете додому собаку зі сформованим характером. Більше того – часто з травмою. Тож треба бути готовими приділити трохи більше часу, аби пес звик до нових умов.
Даремно очікувати, що тварина з притулку буде вас слухатись із перших днів, відчуваючи вдячність за те, що ви дали їй дім. Швидше навпаки – раніше бездомна собака не привчена до послуху, поки що не знає базових првил поведінки з господарем і в будинку загалом. Також навіть дорослу тварину, імовірно, доведеться вчити гуляти з повідком та нашийником.
Не завжди, але і нерідко собаки можуть вчиняти в будинку шкоду. Це відбувається з різних причин: через адаптацію, відсутність уваги, надмірні емоції та радість, нерозуміння, що можна, а що ні. Шкода може бути різною: від погрижених капців до пошкодженого автомобіля тощо. Саме тому у період адаптації бажано, щоб собака перебувала у вашому полі зору якомога більше часу. Проте не варто скрізь ходити за твариною. Спостерігайте збоку, але дайте можливість роздивитись нову територію.
Якщо ж ви берете цуценя, треба розуміти, що тварина можливо виросте не такою, як ви собі уявили, адже її родовід невідомий.
Готуємось разом зі собакою
Собаку треба обирати серцем. Але і розумом також. Працівники притулку зазвичай добре знають поведінкові особливості підопічних, тому про це треба добре розпитати. Якщо у вас вдома кіт, а пес, який вам сподобався, ненавидить кішок, варто взяти іншу собаку. Є тварини, які недружелюбні до дітей тощо. Тож не соромтесь розпитати про конкретну тварину якомога більше інформації.
Згідно із загальними правилами тварину вам не віддадуть у перший день, а якщо такі винятки і бувають, то краще так не робити. Прийдіть у притулок і познайомтесь з твариною. Прогуляйтесь із нею, проведіть трохи більше часу разом. Спостереження за твариною у вольєрі недостатньо, аби зрозуміти, який пес перед вами. Вам має бути комфортно. У більшості випадків тварини з притулку легко ідуть на контакт з людиною, адже їм бракує уваги. Проте нехай це знайомство і звикання будуть поступовими.
Також вам треба знати максимум інформації про стан здоровʼя тварини. Деякі особливості можуть потребувати більшої уваги з вашого боку, частіших оглядів у ветеринара, специфічного харчування. Такі нюанси потягнуть за собою певні фінансові витрати, тож ви маєте розуміти, чи буде вам під силу утримувати такого песика, аби він отримав необхідний догляд.
Готуємо дім
Неважливо квартира у вас чи приватний будинок, тварина повинна мати власний куточок чи лежанку. Подбайте про таке місце відповідно до розмірів собаки.
На перший час приберіть з видних місць дорогі речі чи ті, які легко пошкодити.
Собака повинна мати окремі миски для їжі та води, а також повідок і нашийник. Це базовий набір, про який варто подбати заздалегідь, а далі слід підлаштовуватись під конкретну тварину
І памʼятайте, що тварина, особливо з притулку, – не іграшка, а велика відповідальність. Ці пси найчастіше вже пережили втрату господаря з тих чи інших причин, тож докладіть зусиль, аби подібна травма з песикои більше не повторилась.
- Актуальне
- Важливе