live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мова – ДНК нації: сьогодні Міжнародний день рідної мови


фото: Укрінформ
Сьогодні, 21 лютого, у світі відзначають Міжнародний день рідної мови.

Про це передає "Еспресо.Захід". 

26 жовтня 1999 на Генеральної конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Тому заснували це міжнародне свято, яке відзначають 21 лютого. Датою обрали день протестів у Бангладеші 1952, коли влада жорстоко придушила акцію проти заборони бенгальської мови. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають і в Україні.

Головна мета свята – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Зокрема, скерувати увагу світових спільнот на маленькі меншини в яких активно розмовляють рідною мовою. Бо часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Недарма ж кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, бо мова містить історію та культуру держави.  

Читайте також: Микола Княжицький. Чи є російська мова історичним надбанням України?

Загальна кількість мов у світі сягає від 6000 до 7000. До найпоширеніших мов світу належать китайська, англійська, іспанська, російська, хінді, індонезійська, арабська, бенгальська, португальська, японська, німецька, французька, італійська, українська.

Українську мову знають та використовують близько 50 млн людей у всьому світі. Вона є рідною і щоденною для мільйонів людей. Наша мова зазнала чимало випробувань за свою історію. Адже неодноразово її забороняли імперські та диктаторські режими, які прирівнювали українську до діалекту чи говірки. Однак попри перешкоди, українська мова досі активно розвивається і міцно вкорінена в свідомості українців, як мова нашої нації.

Матеріал підготовлений на основі інформації з Вікіпедії.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Все по темі

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати