У Львові на полі почесних поховань перепоховають легендарного борця за свободу України, політв’язня Данила Шумука
27 грудня на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові відбудеться перепоховання видатного українця, борця за незалежність України Данила Лаврентійовича Шумука. 28 грудня 2024 року Данилові Шумуку виповнилося б 110 років
Про це повідомили у ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
До Львівської міської ради звернулася онука політичного в’язня Ніна Калач з проханням перенести прах її діда до місця вічного спочинку його побратимів з УПА та дисидентського руху.
Перенесення праху вдалося реалізувати завдяки військовослужбовцям 13-ї бригади НГУ "Хартія", для якої важливим елементом мотивованості та навченості бійців є ідейна підготовка, знання історії та повага до славних попередників, які вели війни за свободу у ХХ столітті.
"У "Хартії" ми усвідомлюємо цінність пам'яті про тих, хто боровся за незалежність України. Ми розуміємо, чому Росія плюндрує та знищує місця пам'яті. Ми прагнемо, щоб українські місця пам'яті — це важливий елемент нашої культури й нашої опірності ворогу. Збереження пам'яті про тих, хто боровся за Україну, робить нас сильнішими. Пам'ять захищає", — каже сержант 13-ї бригади "Хартія" НГУ Вахтанг Кіпіані.
Допомогу нацгвардійцям у перепохованні Данила Шумука надали співробітники СБУ.
Прах борця за свободу спочиватиме поруч із його побратимами та посестрами на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.
Порядок похорону
14:00 – Чин Похорону у Гарнізонному храмі святих апп. Петра і Павла (вул. Театральна,11);
15:00 – Чин перепоховання на Личаківському цвинтарі;
17:30 – Лекція на тему: "Данило Шумук – в'язень трьох окупаційних режимів". Лектори: сержанти 13-ї бригади НГУ "Хартія" Вахтанг Кіпіані та Володимир Бірчак (Львівська міська рада, пл. Ринок, 1).
Довідка
Данило Шумук (1914–2004) – громадський діяч, в'язень польських тюрем, нацистських і радянських таборів, дисидент та учасник руху опору. Член Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод.
З березня 1943 до грудня 1944 перебував в УПА, був політвиховником.
У квітні 1945 року за участь в УПА був засуджений до смертної кари, через півтора місяця заміненої 20-річним ув'язненням.
Учасник Норильського повстання. Автор спогадів, виданих у Канаді та Україні. Провів за ґратами понад 40 років життя. Є борцем за незалежність України, згідно з ЗУ "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті".
- У Львові почали завершальний етап ексгумації останків воїнів радянської армії та НКВС
- Актуальне
- Важливе