Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові від Різдва і по 29 грудня: пластовий вертеп у Гаю та Базар добра

28 грудня, 2024 субота
13:03

Із 23 по 29 грудня на львів'ян і гостей міста очікує низка подій до Різдва, нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Різдво у Львові

Різдво у Гаю

У середу, 25 грудня, в інформаційно-освітньому центрі Львівського скансену усі охочі зможуть побачити цікаві вертепні дійства та долучитися до спільної коляди.

Окрім того, завітати до Гаю можна і зі своїм вертепом, лише завчасно попередити та обрати час. Також традиційно на гостей музею очікує 25 та 26 грудня "Чай за коляду". А в неділю, 29 грудня, відвідувачі скансену матимуть нагоду побачити Пластовий вертеп о 15:00. 

Програму на інші дні шукайте за посиланням.

Різдво у Гаю

Різдво у Гаю, Фото: Андріана Стахів

Різдвяні театралізовані дійства

27 грудня на площі Ринок (північна сторона) відбудуться дві особливі різдвяні події – вистава "Різдвяна молитва" від театру "Воскресіння" та дітей-переселенців та концерт-вистава "Джерегеля. Коляда" від Першого театру.

Як описали виставу у театрі "Воскресіння", це різдвяна містерія, казка, із залученням спеціального освітлення. В основі вистави – біблійна історія про царя Ірода, який шукав маленького Ісуса. У виставі беруть участь діти віком від 5 до 15 років.

Тим часом різдвяне дійство "Джерегеля. Коляда" від Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва – це своєрідний різдвяний вертеп – театралізоване дійство на основі традиційних різдвяних співів.

"Різдвяна молитва" розпочнеться о 17:00, а "Джерегеля. Коляда" – о 18:30.

розколяда родин полонених у Львові

 Фото: Андріана Стахів

"Бойківське Різдво"

У неділю, 29 грудня, у Будинку офіцерів відбудеться одна з найколоритніших подій року, яку запрезентують товариство "Бойківщина" та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Як наголошують причетні, йдеться про музичне дійство за мотивами бойківських традицій. Присутніх чекає знайомство з обрядовими піснями, хореографічними постановками та стародавніми ритуалами, які передавалися з покоління в покоління. Особливим вечір зроблять також  хореографічні постановки, різдвяні колядки та щедрівки у виконанні заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю "Верховина".

Початок о 19:00. 

Фестивалі

Різдвяний базар добра

Вихідними, 28 та 29 грудня, у Домівці врятованих тварин у Львові відбудеться благодійний фестиваль "Базар Добра", де збиратимуть кошти для потреб мешканців притулку.

Організатори обіцяють гучну коляду та смачну гарячу їжу. Зокрема, на фестивалі виступлять колядники з Криворівні та покажуть вертепні дійства кілька дитячих театрів. На "Базарі добра" продаватимуть книжки, настільні ігри, посуд, картини, прикраси, свічки, кераміку та багато іншого.

Вторговані кошти підуть на потреби притулку.

Детальна програма за посиланням.

Зустрічі, презентації, екскурсії та майстер-класи

Майстер-клас "Над вертепом звізда ясна..."

У п'ятницю, 27 грудня, Музей Івана Труша запрошує на святковий майстер-клас "Над вертепом звізда ясна..." з розпису різдвяної зірки під дзвінкі колядки у супроводі гурту "ЖИВА".

На гостей чекає спів апокрифічних українських колядок спільно з дівчатами з етногурту "ЖИВА", занурення у творчий процес з атмосферою затишку та святкового настрою, а всі необхідні матеріали та інструменти для створення шедевру надають організатори.

Початок о 17:30. Вартість 500 гривень. Реєстрація обовязкова. Для запису та деталей звертайтесь за номером телефону 0972384548.

Концерти

Зірковий вечір з Мартою Кузій: Різдвяні колядки у новому звучанні

У п'ятницю, 27 грудня, львів'ян та гостей міста запрошують на камерний атмосферний концерт в Гаю.

Марта Кузій представить свої авторські аранжування класичних колядок та щедрівок! У програмі серед іншого мрійливий "Бог ся рождає", східні мотиви в "Шедше тріє царі" та інші як добре відомі, так і рідкісні колядки з усієї України. Тож, приходьте гуртом колядок послухати і війську допомагати: під час події також будемо збирати на потреби 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Про виконавицю: Марта Кузій - піаністка класичного напрямку, активна музично-громадська діячка, публіцистка, доцентка Українського католицького університету, співзасновниця Львівського дитячого оркестру, культурна менеджерка.

Початок о 19:00. Вартість квитка 400 гривень. Придбати можна за посиланням.

Гуцульська коляда у Домі Франка

У суботу, 28 грудня, Дім Франка запрошує на гуцульську коляду із колядниками з Криворівні.

"Гуцульська колядка звучить особливо і виглядає специфічно: чоловіки ритмічно підкидають догори бартки і пританцьовують на місці. Кожен їхній рух супроводжує перегук дзвоників. Усе разом – скрипка, голоси, переливи дзвіночків, стогін трембіти, супроводжувані танцювальними рухами чоловіків, – вичакловує майже містичну атмосферу", – кажуть у Домі Франка.

Початок о 16:30.

Мистецтво

Зірки українського Різдва

Львівський скансен запрошує оглянути виставку "Зірки українського Різдва", де представлені відтворені дбайливими руками майстрів звізди з різних частин України – від Гуцульщини й до Донеччини.

Експозиція презентує зразки звізд із доробку родини пана Михайла Швеця.Виготовленням зірок для коляди пан Михайло разом із донькою Юлією Гризлюк займаються у Дублянах поряд зі Львовом. І у своєму доробку сім'я вже має близько 30 різних звізд, взірці яких походять з Надсяння, Львівщини, Гуцульщини, Тернопільщини, Волині, Рівненщини, Вінниччини, Поділля, Харківщини та Донеччини. 

Як зазначила Юлія Гризлюк, частина зірок спеціально розташована таким чином, аби відвідувачі мали нагоду не лише детально роздивитися їх, але й розкрутити та зрозуміти механізм.

Зірки українського Різдва

"Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги"

Львівський палац мистецтв запрошує переглянути виставку Ореста Хамули "Еволюція книги: від наскельних малюнків до електронної книги".

Унікальна виставка відкриє перед відвідувачами захопливу історію книги. Це подорож через століття, яка демонструє, як людство навчилося зберігати свої знання та історію, від наскельних малюнків до сучасних електронних книг. Це не лише про книги, а й про сучасників – як нові технології змінюють наше сприйняття інформації.

Автор виставки – Орест Хамула, професор, кандидат технічних наук, фахівець у галузі поліграфічних технологій. Його багаторічний досвід і глибоке розуміння історії книг створюють унікальну експозицію, яка не залишить байдужим.

"Каліграфія війни" Олега Давиденка

У Палаці мистецтв відбувається виставка Олега Давиденка "Каліграфія війни".

В експозиції представлені живопис, графіка, скульптура, кераміка та інсталяції. Проєкт створювався упродовж 2020 – 2024 років, він складається з декількох самодостатніх циклів та серій. Це рефлексія художника на трагічні події, що відбуваються в Україні: незаконну анексію територій, пандемію, повномасштабну війну, біль і втрати.

Олег Давиденко працює у станковому та монументальному живописі, скульптурі, графіці, поліхромії християнських храмів, іконописі. Його роботи є у приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Канади, США, Японії.

Візерунки Різдва

Дім Франка запрошує до перегляду атмосферної виставки "Візерунки Різдва".

"Багато років я збираю навколо себе людей, які цікавляться традиціями, автентичним одягом та побутовою культурою українців.Тому ми спільно з народними митцями підготували для вас цю виставку присвячену атрибутиці українського Різдва: павук, зірка, витинанка, свічники та давній одяг", – каже творчиня виставки Христина Щербина.

Різдвяна виставка

Традиційна Різдвяна виставка вісімнадцятий раз відбувається в галереї Зелена канапа.

У виставці беруть участь близько 50 митців з України, здебільшого зі Львова. Тут представлений живопис, графіка, скульптура, кераміка, ляльки і всі види доброго файн-арту. А об’єднує їх настрій, сюжет, асоціативний ряд – відповідний атмосфері різдвяного періоду, традиціям святкування, міфології пов’язаній з циклом різдвяних подій.

Триватиме експозиція до 5 січня.

афіша

Чорний вогонь Гавареччини

У Львівському скансені відкрили виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла.

На експозиції представлені знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.

Експозиція розгорнулася у Великій виставковій залі Львівського скансену.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center на виставку "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи.

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій.

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор.

Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Виставка "Памʼять театру"

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова.

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру у Львові

Теги:
Читайте також:
Львів
+2°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.8
    Купівля 41.8
    Продаж 42.32
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
25 січня
10:20
шахед
Пошкоджено будинок і підприємство: вночі Хмельниччину атакували російські дрони
09:56
черги на кордоні
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 25 січня
09:33
прощання з героями
Львівщина 25 січня прощається з шістьма полеглими бійцями
09:11
Десантники 82-ї бригади знищили на Курщині групу морпіхів РФ із Тихоокеанського флоту
08:44
зима
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 25 січня
2025, п'ятниця
24 січня
22:31
На Рівненщині запрацював новий онлайн-хаб для навчання ветеранів
22:18
У Львові стався конфлікт під час перевірки документів працівниками ТЦК
21:55
На Хмельниччині до 8 років засудили водія автобуса з вини якого загинуло 10 людей
21:32
У TikTok закликала до змін кордонів: на Буковині повідомлено про підозру луганській пропагандистці
21:13
На Тернопільщині рівень загальної злочинності є одним із найнижчих в країні, - начальник обласної поліції
20:55
На Волині затримали браконьєра, який вбив вагітну лосицю
20:30
Як користуватися львівським громадським транспортом гостям міста. Пояснення
20:09
мобілізація в Україні
Мав мережу інформаторів: прикарпатця підозрюють у "зливі" місця роздачі повісток
19:50
"Безжальні" єгері – воїни, які несуть страх і смерть окупантам: як потрапити у лави 71-ї бригади
19:37
Огляд
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 25 січня
19:29
Із Волині видворили росіянина, який незаконно перебував в Україні
18:59
Почаївська лавра
Є підстави для розірвання оренди між Почаївською лаврою і УПЦ МП, але місцева влада не втручається, – релігієзнавець
18:33
кір
На Буковині спалах кору: у січні захворіли понад 100 людей
18:14
гроші
На Львівщині профтехи оплачуватимуть частину енергоносіїв власними коштами, освітяни можуть залишитися без зарплати
18:10
Ексклюзив
Ірина Закревська
Нагороду присвячую батькові-військовому": студентка ЛНУ Ірина Закревська на першому форумі талановитої молоді в Україні
17:57
вилучення зброї на Прикарпатті
На Прикарпатті викрили і вилучили склад вогнепальної зброї та боєприпасів
17:42
На Рівненщині судитимуть двох чоловіків і жінок, які зберігали наркотиків на 1 млн грн
17:15
Збували раритетну зброю і боєприпаси: на Прикарпатті засудили учасників злочинного угруповання
16:47
Львівські волонтери евакуювали 19 кіз із Запорізької області, на допомогу чекають ще 50 тварин
16:21
Євген і Дар'я Пилипюки
Чернівецькі каратисти не повернулися з-за кордону після змагань: їх виключили з федерації
16:20
Львівщина передала 125-й бригаді ТрО квадрокоптери, FPV та шини
16:04
На Львівщині помер 29-річний воїн, який приїхав з передової у відпустку
15:47
На Львівщині нагородили найкращих спортсменів за 2024 рік
15:33
пожежа на Рівненщині
Двоє дітей загинули в пожежі на Рівненщині
15:31
курсантка-агентка ФСБ
Готувала ракетний удар по казармах свого інституту: курсантка військового вишу, який переїхав з Харкова на Львівщину, працювала на ФСБ
15:18
карантин
У Нетішині на Хмельниччині всі школи й дитсадки відправили на карантин
15:00
На Закарпатті затримали жінку, яка продавала наркотики по всій Україні
14:44
У суботу на Полі почесних поховань у Львові помоляться за загиблих захисників і захисниць України
14:39
Львівський митник
Автівки, човен і 22 земельні ділянки: експрацівнику Львівської митниці оголосили підозру у незаконному збагаченні на 12 млн грн
14:30
На Волині ліквідували канал незаконного переправлення через кордон чоловіків
14:12
Бунт у колонії на Рівненщині: одного з учасників ув'язнили на 5 років
13:59
панорама Львова
У Львові відкриють культурний хаб ЮНЕСКО
13:43
На Львівщині викрили адміністраторів viber-каналів, де інформували про переміщення ТЦК
13:21
"Зекономив" 500 тис. грн на РЕБах для ЗСУ: на Львівщині суд зобов’язав підприємство повернути кошти до бюджету
12:44
Тетяна Крупа
Суд продовжив запобіжний захід і зменшив розмір застави екскерівниці Хмельницького МСЕК Тетяні Крупі
Більше новин