ВАКС обрав запобіжний захід ексголові Господарського суду Львівщини, якого підозрюють у вимаганні $1 млн
Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід до колишнього голови Господарського суду Львівської області. Його спільно з суддею цього суду викрили на вимаганні 1 млн доларів США неправомірної вигоди у представника приватної компанії
Про це інформує пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
"Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП, та застосував до указаного ексголови суду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 12 млн грн застави. Строк дії запобіжного заходу – до 20 лютого 2025 року. Суд ухвалив взяти підозрюваного під варту в залі суду", – йдеться у повідомленні.
Досудове розслідування триває.
Викриття львівських суддів у вимаганні 1 млн доларів
9 грудня НАБУ і САП повідомили про викриття чинного та колишнього голів Господарського суду Львівської області на вимаганні від представника приватної компанії неправомірної вигоди у розмірі 1 млн дол. США.
За вказану суму обіцяли забезпечити ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, а також запобігти замовному вбивству викривача.
Обоє суддів отримали підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Досудове розслідування триває, встановлюється причетність інших суддів.
За даними Центру протидії корупції, у цій справі підозру отримав колишній голова Господарського суду Львівської області Юркевич. Обшуки проводились і в ексголови Західного апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького.
Примітка. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За що судді могли вимагати 1 млн доларів США
"Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення "потрібних" рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися діяльності мережі лабораторій "Ескулаб", - повідомляють у ЦПК.
За даними Центру, у поданні Клименка йдеться, що Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю у відставці Юркевича. Після цього на початку листопаду у будівлі університету Франка, де зустрічався з фігурантами справи Юркевич, йому передали частину неправомірної вигоди у розмірі 75 тисяч доларів.
За даними САП, після цього Артимович повідомив заявнику у справі, що треба збільшити розмір неправомірної вигоди до 120-130 тисяч доларів.
Представник САП додав, що в цьому кримінальному провадженні обговорюються інші обставини, тому кількість підозрюваних, в тому числі суддів, може збільшитись.
Примітка: Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Актуальне
- Важливе